Konyaspor Basketbol Takımı Yeni Sezon Hazırlıklarına Başladı

2022 – 2023 sezonunda ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek olan Konyaspor basketbol takımı yeni sezon hazırlıklarına start verdi. ING Basketbol Ligi’nde mücadele şansı yakalayan Konyaspor basketbol takımı Yenikent Spor Salonu’nda ilk çalışmasını gerçekleştirdi.

Konyaspor basketbol takımı Baş antrenör Engin Gençoğlu ve yardımcı antrenörler idaresinde gerçekleştirilen ilk antrenman ile 2022 – 2023 sezonu resmen açılmış oldu. Yeşil beyazlı ekipte gelecek sezonun ilk antrenmanına katılan Basketbolcular şu isimlerdi:

Kristijan Nikolov, Hasan Efe Uzun, Can Altıntığ, Murat Göktaş, Mert Gizir ve Erkin Şenel katılım gösterdi.

Konyaspor Basketbol

Konyaspor Basketbol Takımının Kamp ve Hazırlık Maçı Programı Duyuruldu

Gelecek sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek olan Konyaspor basketbol takımının 2022 – 2023 sezonu hazırlıkları kapsamında Kamp ve hazırlık maçı programı belli oldu.

7 – 19 Ağustos tarihleri arasında Konyaspor 1. Etap kamp çalışmalarını gerçekleştirmek için Bolu’ya gidecek. 22 – 31 Ağustos tarihleri arasında 2. Etap kampı yapılacak. Yeşil beyazlı ekip 2. Etap kamp çalışmalarını kendi tesislerinde gerçekleştirecek. 1 – 4 Eylül tarihleri arasında ise Konyaspor 3. Etap kamp çalışmalarını gerçekleştirmek için Bursa’ya hareket edecek.

Konyaspor Basketbol takımı 3. Etap Bursa kampında 2 hazırlık maçı oynayacak. Bunlardan ilki 2 Eylül Cuma günü Bursaspor ile olacak. Bursa kampındaki ikinci hazırlık maçı ise 3 Eylül Cumartesi günü TOFAŞ basketbol takımına karşı oynanacak.

8 – 11 Eylül tarihleri arasında Konyaspor Basketbol takımı İstanbul’da 4. Etap kampını yapacak. 4. Etap kamp çalışmaları kapsamında Konyaspor 9 Eylül Cuma günü Büyükçekmece basketbol takımı ile hazırlık maçında karşı karşıya gelirken 10 Eylül Cumartesi günü TOFAŞ Basketbol takımı ile 2. Kez hazırlık maçınca karşı karşıya gelecek.

Konyaspor Basketbol Takımı Transferlere Başladı

Yeşil beyazlı ekip şutör pozisyonu için transfer çalışmalarını yürütüyor. Yabancı oyuncu hakkını bu pozisyonda kullanmak isteyen Baş Antrenör Engin Gençoğlu Amerikalı şutör Jarell Eddie ile anlaşma aşamasına geldi. Yeşil beyazlı ekip gelecek sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edeceği için kadrosunda önemli bir yapılanmaya gitti ve her pozisyon için kadrosuna takviye yapmaya hazırlanıyor. Konyaspor 3 ve 4 numaralı pozisyonlarda görev alabilen 30 yaşındaki Amerikalı şutör Jarell Eddie ise bu planlamanın parçası olarak kadroya katmak için çalışmalar yürütüyor. Yeşil beyazlı ekipte Jarell Eddie transferi ile ilgili çalışmalar yürüten yetkililer bu transferde mutlu sona ulaştı.

Amerikalı 30 yaşındaki Şutör geçtiğimiz sezon Fransa’nın Strasbourg takımında forma giymiş daha sonra devre arasında İspanya ligi ekiplerinden San Pablo Burgos takımına transfer olmuştu. 30 yaşındaki oyuncu İspanya liginde 19 maçta 11,7 sayı ortalaması ile oynarken 3,3 ribaund ortalaması ile oynadı.

Jarell Eddie daha önce ING Basketbol Süper Ligi’nde Fenerbahçe Beko forması giymişti.