Konyaspor’un Abdülkerim Çıkmazı

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de en başarılı performans sergileyen takımlardan birisi olan Konyaspor, ligi 3. olarak bitirmeyi başarabilmişti. Bu üçüncülük takımı heyecanlandırmış ve gelecek sezon acaba şampiyonluk mu geliyor diye düşündürtmüştü. Avrupa’da da mücadele edecek olan yeşil beyazlıların çok sıkı bir çalışma içerisine girmesi gerekiyordu.

Nitekim bu hummalı çalışma günler önce Konya’da başlamıştı zaten. Teknik direktör İlhan Palut’un çalışmaları Konyaspor yönetimini ve taraftarlarını fazlasıyla memnun ediyor gibi görünüyor.

Transferlerin erken ve doğru zamanda yapılması gerektiğinin farkında olan teknik adam, bu konuda idealini geçen sezonki Abdullah Avcı’nın Trabzonspor’daki performansı olarak kabul ediyor. Teknik direktör Abdullah Avcı’nın yönetimindeki bordo mavililerin, transfer dönemini çok verimli geçirdiği için şampiyon olduğunu belirten İlhan Palut, Avrupa maçlarındaki hedeflerinden öte, takımın yol alması, teknik ve taktik olarak birlikte hareket edebilmeyi öğrenebilmesi anlamında Konyaspor için avantaj oluşturabileceğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Konyaspor’un, 27 yaşındaki defans oyuncusu Abdülkerim Bardakçı’yı Fenerbahçe’ye yolladığı ilan edilmişti.

Abdülkerim Çıkmazı Son Buluyor

Abdülkerim’in Fenerbahçe ile imza atma aşamasına ilerlediği konuşulmuştu. Ancak önce fiyat konusunda anlaşma sağlandığı söylenen Abdülkerim ve Fenerbahçe sözleşmesinde, son olarak Fenerbahçe’nin Abdülkerim Bardakçı ile yaptığı görüşmede fiyat konusunda pürüz çıktı. Bunun üzerine Abdülkerim Bardakçı takımı Konyaspor ile antrenmanlarda kendisini gösterdi.

Abdülkerim Bardakçı’nın Fenerbahçe ile anlaşması bozulması sonrasında Beşiktaş ve Galatasaray 28 yaşındaki oyuncu ile temaslarını arttırdı. Gelişmeleri yakından talip eden Konyaspor, Abdülkerim’e 5 gün süre verdi. 28 yaşındaki oyuncu 5 gün içerisinde 3 büyük kulüpten biri ile anlaşma sağlayamazsa gelecek sezon yeşil beyazlı ekipte kalacak.

Süper Lig’in 3 devini karşı karşıya getiren Bardakçı, Fenerbahçe ile anlaşmasında pürüzle karşılaşmasının ardından Beşiktaş’ın devreye girdiği transferde yapılan pazarlıklarda anlaşma sağlanamadı. Son olarak Galatasaray transferde devreye girerek işi bitirdi. Sarı kırmızılılar, Abdülkerim Bardakçı ve kulübü Konyaspor ile her konuda anlaşmaya vardı.

Öte yandan Abdülkerim’in alternatifi olarak kadroya bir zamanlar Osmanlıspor forması giyen Andreas Maxsö düşünülüyor. Süper Lig’de 20 karşılaşmada görev alan Maxsö, 1 gol atma başarısı yakalamıştı. Türkiye Süper Lig‘de çıktığı ilk maç olan Yeni Malatyaspor maçında ilk ve son golünü atmıştı.

Antrenmanlar Devam Ediyor

2022-2023 Sezonu hazırlıklarına Koyuncu Grup Kayacık Tesisleri’nde yaptığı birinci etap hazırlık kampı ile devam eden Konyaspor, günü sabah saatlerinde yaptığı antrenmanla değerlendirdi. Teknik Direktör İlhan Palut ve yardımcı antrenörler yönetiminde gerçekleştirilen antrenman, aktivasyon ve CORE ısınma ile başladı. Futbolcular, 5’e 2 ile devam eden antrenmanı dar alanda oyun ile sonlandırdı.

İlhan Palut, 27 Haziran’da kamp için Erzurum’a geçmeyi ve bir hazırlık maçı yapmayı düşündüklerini dile getirdi. Şu anda 10 altyapı oyuncusunun takımla çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Palut, 1922 Konyaspor’dan da iki oyuncumuz çalışmalara devam edecek. Şu anda çok kalabalık çalışıyoruz. Erzurum’a gitmeden yeni bir kadro açıklayıp, daha ideal bir sayıyla çalışmaları gerektiğini paylaştı.