Konyaspor’da Kaleye İki Aday

Bu sezon Süper Lig’de sergilediği başarılı performans sayesinde Avrupa biletini cebine koyan Konyaspor, gelecek sezon çok daha başarılı olabilmek adına kadro yapılandırma çalışmalarına hemen başladı. Yeşil Beyazlı takım daha sezonun yeni bittiği bugünlerde transferlerini peş peşe açıklamaya devam ederken takımın hedeflerinden birisi de kaleci rotasyonunu güçlendirmek. Yedek kalecileriyle yollarını ayıracak olan İlhan Palut’un takımının listesinde Fenerbahçe’den ayrılan Berke Özer ve Göztepe’de kadro dışı bırakılan İrfan Can Eğribayat yer alıyor.

Kale Sağlamlaştırılacak

Bu sezon Süper Lig’de dikkat çeken performanslardan birini sergileyen Konyaspor, sezon hedeflerinden biri olan Avrupa biletini cebine koyabilmiş olmanın haklı gururunu ve aynı şekilde sorumluluğunu taşıyor.

Yeşil Beyazlı ekipte gelecek sezona çok daha güçlü bir şekilde başlamak adına çalışmalar sürüyor. Teknik Direktör İlhan Palut yönetiminde transfer çalışmalarına devam eden Konyaspor daha şimdiden 3 oyuncuya resmi sözleşmeyi imzalattı ve birçok bölgede kadrosunu güçlendirmiş oldu.

Bununla birlikte Konyaspor’un listesinde yer alan isimlerin belirli bir kısmı kaleciler. Zira Yeşil Beyazlı takım en kısa sürede kale rotasyonunu güçlendirip bu sezonun flaş isimlerinden biri olan Sehic ile rekabete girebilecek oyuncuları transfer etmeyi hedefliyor.

Mevcut yerli kalecileriyle yollarını ayıracak olan Konya temsilcisinin listesinde yer alan isimlerse ligin kalburüstü kalecileri olarak ifade edilebilir. Bu isimler arasında iki kalecininse çok daha fazla öne çıktığını dile getirmek gerekiyor.

Tercih Edilen Oyuncular

Bu kalecilerden birisi Fenerbahçe’den ayrılan Berke Özer. Ali Koç döneminin simge isimlerinden biri olan Berke Özer, Koç’un döneminde kadroya katılan ilk isimlerden biriydi ancak bir türlü beklentileri karşılayamadı.

Genç kalecinin üstüne gelen Altay Bayındır Sarı Lacivertli takımın as kalecisi haline gelirken Berke ile Fenerbahçe arasındaki bağların kopması da yine bu sezona denk geliyor. Altay’ın uzun süren sakatlığı süresince kalede görev yapan Berke Özer, her ne kadar özverili davranmış olsa da Altay’dan sonra beklentileri hiç karşılayamadı ve derbiyle birlikte taraftarla arasındaki bağlar koptu.

Fenerbahçe ile bu sezon sonu bitecek olan sözleşmesini uzatmama kararı alan genç kaleci bu bağlamda bonservissiz olması nedeniyle de öne çıkıyor.

Bununla birlikte bir diğer oyuncu İrfan Can Eğribayat ve onun da kulübüyle problemler yaşadığı herkes tarafından net bir şekilde biliniyor. Bu sezonun en büyük hayal kırıklıklarından biri olan Göztepe’de taraftarlarla tartışması nedeniyle kadro dışı bırakılan genç kalecinin Berke Özer’e göre daha fazla talibi bulunuyor.

Bu noktada belirtmek gerekense İrfan Can için belirli bir bonservis bedeli ödenmesi gerektiği. Sarı Kırmızılı ekip her ne kadar kadro dışı bırakmış olsa da oyuncusundan kâr etmeyi bekliyor. Basında yer alan haberler İzmir temsilcisinin 1 milyon Euro gibi bir bonservis bedeli beklediğini ifade ediyor.

Konyaspor için iki oyuncu da ideal ancak son kararı yine yönetim vermiş olacak.