Konyaspor Sağ Tarafı Güçlendirdi

Bu sezon Süper Lig’de çok dramatik bir kayıp yaşamasına rağmen dimdik durarak performansını sergileyen Konyaspor, sezon sonuna gelindiğinde sağ bekteki oyuncusu Nejc Skubic’in emekli olma kararıyla sarsılmıştı. Yeşil Beyazlı ekip başarılı oyuncunun yerini doldurmak adına çalışmalarına devam ederken, 2 Haziran tarihinde resmen transfer şov yaptı. Altay’dan ayrılan sağ bek Cebrail Karayel ve Sivasspor’dan ayrılan sağ bek Ahmet Oğuz’u kadrosuna katan Konya temsilcisi, transferde çok hızlı bir şekilde hareket etmeye devam ediyor.

Konyaspor’un Hızına Yetişilmiyor

Bu sezon Süper Lig’de oldukça başarılı bir performans ortaya koyan Konyaspor adına işler birçok zaman çok fenaya da gitti ancak Konya temsilcisi dimdik durarak sezonu iyi bir noktada tamamladı.

Gelecek sezonu erken açacak olmasından kaynaklı transfer konusunda hareketli davranması gerektiğini bilen Konya temsilcisi, Nejc Skubic’in ayrılığından sonra doldurulması gereken sağ bek tarafını direkt olarak doldurmayı başardı.

Yeşil Beyazlı ekip, Sivasspor’dan Ahmet Oğuz ve Altay’dan Cebrail Karayel’i kadrosuna kattığını açıkladı. Sezon daha bitmeden Bruno Paz’ı transfer ettiğini duyuran Konya temsilcisi, İlhan Palut’un raporları doğrultusunda 3’üncü transferini de gerçekleştirmiş oldu.

Kariyerinde Ankara’nın en değerli altyapılarından biri olan Gençlerbirliği altyapısında başlayan Ahmet Oğuz, buradan Hacettepe altyapısına geçiş yapmıştı. Sonrasında tekrar Kırmızı Siyahlı kulübe dönen 29 yaşındaki sağ bek, mekik dokuduğu iki kulüp arasında profesyonel de oldu.

Hacettepe kulübünde profesyonel sözleşmeye imza attıktan sonra yine Gençlerbirliği’ne giden Ahmet Oğuz, 2014/2015 sezonundan 2020/2021 sezonuna kadar Kırmızı Siyahlı formayı terletti. Buradan ayrıldıktan sonra Kasımpaşa’ya giden çalışkan sağ bek, İstanbul’da pek de uzun süre forma giymedi ve ara transfer döneminde Sivasspor’a transfer oldu.

29 yaşındaki oyuncuyla 2 senelik sözleşme imzalandığı açıklandı.

Sezonun Dikkat Çekenlerinden

Öte yandan Cebrail Karayel’in de bu sezon Altay’ın başarısız performansına rağmen dikkatleri üstüne çeken oyunculardan biri olduğunu hatırlatmakta fayda var.

27 yaşındaki sağ bek oyuncusu geçen sezonun devre arasında Ankaragücü’nden Altay’a bedelsiz olarak transfer olmuştu. Bu sezon Altay ile birlikte Süper Lig macerası yaşayan başarılı oyuncu 30 maçta 1 gol ve 5 asist üretmeyi de bildi.

Kariyerinde Osmanlıspor, Ankaragücü, Altay, Bugsaş Spor gibi pek çok kulüpte forma giyen Cebrail Karayel artık Konyaspor’da forma giyecek. Başarılı oyuncuyla da tıpkı Ahmet Oğuz gibi 2 senelik sözleşme imzalandığı açıklanmıştı.

Tüm bunlarla birlikte her iki oyuncunun da ligi tanıyan, iyi performanslar sergilemiş oyuncular olması ve yerli oyuncular olmaları oldukça değerli. Pek tabii bu noktada transferlerin erken tamamlanmış olmasının da sezona pozitif etki edeceğini tahmin etmek zor değil.

Zira aynı planlamayı bu sezonun başında gösteren Trabzonspor, erken kadro oluşturmanın şampiyonluğa giden yolda ne kadar değerli ve kritik olduğunu net bir şekilde göstermişti.