Konyaspor’da Bir Transfer Daha Resmiyete Kavuşacak

İttifak Holding Konyaspor ekibi, devre arasında başlamış olduğu transfer dönemine hala devam etmeyi sürdürüyor.

Teknik Direktörlük görevini Aykut Kocaman’ın yapmış olduğu ve devre arasında yapmış olduğu transferlerle büyük ses getiren İttifak Holding Konyaspor ekibi, 31 Ocak gününe kadar devam edecek transfer sürecine hala bomba isimlerle devam etmeyi sürdürüyor.

Yeşil beyazlı ekibin, bu kez de Slovak futbolcu Robert Mak ile anlaşmaya gittiği bilgisi edinildi. Rus ekipleri arasında yer alan Zenit St Petersburg’un oyuncusu konumundaki Robert Mak, her iki kanatta oynama başarısı gösterdiği gibi aynı zamanda 10 Numara pozisyonunda da oynayabilme yeteneğiyle ön plana çıkan isimler arasında yer alıyor.

Bugün ki görüşmelerde, yetenekli sporcu ile prensip anlaşmasına varıldığı öğrenilirken, Mak’ın yarın itibariyle Konya’ya gelmesi ve gerekli olan tüm sağlık kontrollerinden geçmesi bekleniyor. Kontrollerin ardından ise Slovak oyuncunun yeşil beyazlı formayı giymesi için imza töreninin gerçekleşeceği tahminler arasında yerini şimdiden aldı.

Zenit Kulübü Onay Vermemişti

Hem İttifak Holding Konyaspor yönetiminin, hem de taraftarın merakla beklediği oyuncu ile ise, önceden görüşmeler yapılmasına rağmen, Zenit Kulübü’nün transfere sıcak bakmamış olması da tekrardan geçmişin hesaplarını ortaya çıkaran durumlardan biri halini aldı.

Rus ekibinde forma giyen kanat oyuncusunun, 2018-2019 sezonunda Opanasenko forması ile 1,5 sezon boyunca 11 kez mücadelede yer almıştı.