Konyaspor Uyumlu Çalışıyor

Geride kalan sezonda Süper Lig’de sergilediği başarılı performansla öne çıkan Konyaspor, sezonu 3’üncü olarak tamamlamış ve Avrupa biletini cebine koymayı başarmıştı. Yeşil beyazlı ekibin bu başarısı birçok futbol otoritesi tarafından şampiyonlukla eşdeğer olarak görülürken başarının mimarlarından birinin İlhan Palut olduğuna dair hiçbir kuşku yok. Geçtiğimiz günlerde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan genç teknik adam, başarının sırrını yönetimle uyumlu çalışmak olarak açıkladı. Bununla birlikte hedeflerin de ifade edildiği açıklamalarda önemli detaylar saklıydı. 

Uyum Başarıyı Getirir

Geride kalan sezonda Süper Lig’de sergilediği başarılı performansla ligin en çok dikkat çeken takımlarından biri olmayı başaran Konyaspor önümüzdeki sezonda da aynı başarılı performansı sergilemek adına hazırlıklarına devam ediyor.

Yeşil beyazlı ekip sezonu 3’üncü olarak tamamlayarak Avrupa biletini cebine koymayı bildi. Bununla birlikte bir dönem Trabzonspor’un en yakın takipçisi olarak da taraftarlarını heyecanlandıran Konya temsilcisinin sergilediği bu başarı taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin takdirini kazanacak cinstendi. 

Bu başarının tartışmasız en önemli mimarlarından biri olan Teknik Direktör İlhan Palut, hazırlıklar esnasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Genç teknik adam bu başarının gelebilmesi adına yönetimle uyumlu çalışmanın çok önemli olduğunu açıkladı ve Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen ile diğer yöneticilere bu vesileyle bir kez daha teşekkür etti.

Olabildiğince uyumlu çalıştıklarını ve bu durumun huzuru da beraberinde getirdiğini ifade eden Palut, Konyaspor’un geleceğiyle ilgili de önemli ifadelere yer verdi.

Başarının İstikrarlı Hali 

Geride kalan sezonda tarihinin en başarılı performansını sergileyen Konyaspor ile alakalı açıklamalarında bu başarının değerini hatırlatan başarılı teknik adam, bununla birlikte tek sezonluk başarının kendileri adına yeterli olmadığını ve gelecekte de bu sıralamalarda yer almaları gerektiğini savundu.

Başarının eğer bir istikrar varsa değerli hale gelebileceğini öne çıkartan İlhan Palut, bundan sonraki sezonlarda da Konyaspor olarak hep üst sıraları hedeflemeleri gerektiğini dile getirdi. Bu noktada taraftarlarını da aslına bakılacak olursa bir hayli motive eden genç teknik adamın açıklamalarına hak vermemek de elde değil. 

Zira diğer Anadolu takımlarının pek çoğu bir sezonluk başarılara aldanarak bir sonraki sezona çok daha fazla harcama yapma yanılgısıyla girdiler ve bu durum onları en tepeye taşımak yerine dibe ve hatta tarihin tozlu sayfalarına kadar götürdü.

Bu bağlamda deyim yerindeyse ayağı yorgana göre uzatmanın ve neleri yapıp neleri yapamayacağını fark etmenin önemi oldukça büyük. Gerçekten de İlhan Palut’un da ifade ettiği gibi Konya temsilcisinin Başkanı Fatih Özgökçen birçok teknik adamın hayal ettiğinde gözünün önüne gelecek yapıda bir Başkan ve onun varlığının da genç teknik adamı motive ettiği kesin. 

Konyaspor geride kalan sezonda Ahmet Çalık’ın acı kaybını yaşamış olmasına rağmen ayakta kalmayı ve hatta durmayı becererek başarıyı ne kadar hak ettiğini zaten göstermişti.