Konyaspor Rezerv Lig Kararını Verdi

Yeni seçilen Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı karar ile Spor Toto Süper Lig takımlarının genç ve potansiyel sahibi oyuncuların yanı sıra kadroda da çok fazla forma şansı bulamayan oyuncuların hem formül süresi bulabilmeleri hem de oynayarak kendilerini geliştirebilmeleri için rezerv lig kurma kararı aldığını duyurmuştu. Konyaspor da diğer Spor Toto Süper Lig takımları gibi rezerv ligi katılıp katılmayacağı konusunda karar vermemişti. Yeşil beyazlı ekipte yönetim kurulacak olan rezerv lig Konusunda ne yapacaklarına karar verdi. Türkiye Futbol Federasyonu maliyet açısından birçok kulübün rezerv lig organizasyonuna sıcak bakmadığı ve son kararlarını bildirmemelerinden dolayı kulüplere ek bir süre tanımıştı. Bununla birlikte Türkiye Futbol Federasyonu rezerv lig ile ilgili maliyetler konusunda açıklamalar yaptı. 

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı maliyetler ile ilgili açıklamanın ardından Konyaspor yönetimi bir araya geldi ve kurulacak olan rezerv lige katılma noktasında karar aldı. Konyaspor yönetiminin rezerv lige katılmak için planlamalara başladığı öğrenildi.

Yakın zaman içerisinde Konyaspor’un rezerv lig planlaması hakkında detaylı bir açıklama yapacağı bekleniyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Rezerv Lig Konusunda Açıklama Yaptı

Türkiye Futbol Federasyonu’nun maliyetler hususunda yaptığı açıklamada şu bilgiler yer aldı:

Federasyonu’nun 20 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilen toplantısında kabul edilen rezerv lig statüsü ile ilgili bilgiler Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesi TFF.Org’da yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Türkiye Futbol Federasyonu yayınlamış olduğu rezerv lig statüsüne göre rezerv lige katılmayan veya katılacağını bildirmesine rağmen daha sonra rezerv ligden çekilen kulüplere 5 milyon TL para cezası verilecek. Katılım göstermeyen veya rezerv ligden çekilen kulüplerden alınacak para cezaları bir fona aktarılarak rezerv lige katılım gösteren kulüplere ödül olarak dağıtılacak.

Rezerv ligde sezonu şampiyon olarak tamamlayan takımı şampiyonluk kupasıyla birlikte 50 adet madalya takdim edilecek. Rezerv ligde alınacak her galibiyet için 100 bin TL ve her beraberlik için ise 50 bin TL para ödülü verilecek.

Rezerv ligde sezonu şampiyon olarak tamamlayan takıma 1 milyon TL, ikincisine 500 bin TL ve üçüncüsüne ise 300 bin TL para ödülü verilecek.

Konyaspor FC Vaduz Maçı Hazırlıklarına Devam Ediyor

UEFA Avrupa Konferans Ligi üçüncü eleme turuna yükselmeyi başaran Konyaspor, bu turda Lihtenştayn temsilcisi FC Vaduz ile Yapacağı ilk maçın hazırlıklarını sürdürdü. 

4 Ağustos’ta oynanacak eşleşmenin ilk maçı için Konyaspor, koyuncu grup kayacık tesislerinde teknik direktör ilhan palut yönetiminde gerçekleştirilen antrenman ile çalışmalarını sürdürdü. İlhan Palut antrenmanda öğrencilerine önce düz koşu ve ısınma hareketleriyle çalışmaya başlattı.

Daha sonra topla yapılan ısınma hareketleriyle devam eden hazırlıklar, hücum organizasyonu çalışmaları ile sürdürüldü. Antrenmanın son bölümünde ise Konyaspor çift kale maç yapıp gününü tamamladı.

FC Vaduz – Konyaspor mücadelesi, 4 Ağustos Perşembe günü Rheinpark Stadı’nda oynanacak.