Galatasaray Okan Buruk ile Tekrar Kükrüyor

Sarı kırmızılı ekip bu sezon tekrar kükreyecek gibi duruyor. Geçen sezon alınan mağlubiyetler ve gösterilen başarısızlık sonrası sürekli eleştiri oklarının ucunda olan Galatasaray’da işle rayına oturmuş durumda.

Fatih Terim’in gençleştirme projesi ile çok büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Galatasaray Süper Toto Süper Lig başlamadan önce sıkı bir hazırlık sürecini tamamladı. Sezona başlamadan önce takımın eksikliklerini görmek isteyen ve takıma yeni bir ruh kazandırmak isteyen teknik kaptan Okan Buruk oyuncuları için yorucu bir kamp planı yapmıştı.

Alınan bilgilere göre hem oyuncular, hem taraftarlar hem de Galatasaray yönetimi şu ana kadar gösterilen performanstan çok memnun. Galatasaray’da işlerin düzeldiğini gören taraftarlar ile yeni sezonda takımlarından şampiyonluk bekliyor. Seferoviç gibi yıldız isimleri takımına kazandırmayı başaran Okan Buruk ise şu ana kadar herkesten geçer not aldı. Oyuncular tarafından da sevilen deneyimli teknik akıl Okan Buruk takımı bayağı toplamış gözüküyor.

Galatasaray sezon öncesinde toplam 8 kere hazırlık maçı yaptı. Okan Buruk’un planları ise bu sekiz maçta yavaş yavaş ortaya çıktı. Takımı dinamik bir hale getiren Okan Buruk hazırlık kampında istediği sonuçları da almayı başardı.

Son 5 Maçta 3 Galibiyet

Galatasaray son beş hazırlık maçında üç galibiyet iki de beraberlik ile sahadan ayrıldı. Bu karşılaşmalarda farklı taktikleri dinamizmi sahada deneyen Okan Buruk ile Galatasaray tekrardan kükremeye başladı. Edinilen bilgilere göre başta takıma alışamayan Okan Buruk, son beş karşılaşmada takıma tam olarak alışmayı başardı. Sezon öncesi takımını çok iyi hazırlayan Buruk’un hedefi bu sezon Galatasaray’ın başında şampiyonluğu yaşamak.

Geçen Sezon Fatih Terim ve Torrent ile bir türlü istediği performansı yakalayamayan Galatasaray’da hazırlık maçları gelecek için umut verdi. Okan Buruk ile Galatasaray sezon öncesi toplam 8 hazırlık maçı oynadı. Bu karşılaşmaların ilk üçünü kaybeden Galatasaray geri kalan son beş maçın 3 tanesini kazandı. 2 tanesinde ise sahadan beraberlikle ayrıldı. Neredeyse her karşılaşmada gol atmayı başaran Galatasaray’da işler Okan Buruk’un istediği gibi gitmeye başladı.

Bu sezon Galatasaray sadece Türkiye’de ter dökecek. Bu durumu da avantaj olarak gören Okan Buruk ile Galatasaray yönetimi hasret kaldığı şampiyonluğu yaşamak istiyor. Hem yönetim hem de taraftarlar Galatasaray’dan bu sezon çok şey bekliyor. Bilindiği üzere Galatasaray geçen sezon çok kötü bir performans sergilemiş ve hakkında çıkan küme düşme dedikodularına engel olmamıştı. Bu sezonu geçen sezonun telafisi olarak gören sarı kırmızılılar Okan Buruk ile tekrar kükreyecek.

Galatasaray’ın İlk Karşılaşması Antalyaspor Deplasmanı

Galatasaray sezona Antalyaspor karşısında kükreyerek başlayacak. Süper Toto Süper Lig başladıktan sonra Galatasaray ilk hafta karşılaşması için 7 Ağustos’ta Antalya’ya gidiyor. Bu zorluk karşılaşma 21.45’te başlayacak. Maç naklen canlı olarak Bein Sports ekranlarından yayımlanacak.