Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen Değerlendirmelerde Bulundu

Spor Toto Süper lig ekiplerinden Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen geride kalan 2022 2023 yaz transfer döneminde kendi takımının yeni transferleri ve yeşil beyazlı ekibin gelecek sezon hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Konyaspor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen bu transfer döneminde kadrosuna kattıkları oyuncuların gelecekte yıldız olabilecek futbolcular olduklarını ve transfer dönemi boyunca yıldız adayı isimlerin tercih edildiğini ifade etti. İlk 5 haftayı namağlup geride bırakan ve hatta gol dahi yemeyerek çok önemli bir istatistik yakaladıklarını ifade eden Fatih Özgökçen ilk 5 haftayı mağlup olmadan ve gol yemeden geride bırakmış olmanın güzel bir olgu olduğunu söyledi. Gol de yiyeceğiz mağlup da olacağız diyen yeşil beyazlı ekibin başkanı önemli olanın takımın sergileyeceği oyun ve bütünlüğünün bozulmadan sezon sonunda başarı elde etmiş olmak olduğunu söyledi.

Geçen Sezon ve Transferler

Erken başlayan yol alır diyen Fatih Özgökçen transfere erken başlamalarının faydasını ilerleyen zamanlarda göreceklerini ifade etti. Takımın birbirine alışması için geçecek olan süre diğer takımlara nazaran daha önce olacak diyen Konyaspor başkanı bu yıl sağlandığında ise takımının çok daha iyi yerlere geleceğini sözlerine ekledi. Geride kalan transfer döneminde ayaklarını yorganına göre uzatmak zorunda olduklarını söyleyen yeşil beyazlı kulübün başkanı mali durum ve kulüp bütçesini bilerek hareket etmenin önemini vurguladı.

Mali disiplini bozmadan transfer yaptıklarını söyleyen Fatih Özgökçen transferde asıl önemli olanın çok para harcamadan yıldız adayı olan oyuncuları transfer etmek olduğunu söylerken kendisinin ve ekibinin temel gaye ve hedeflerinin de bu olduğunu söyledi. Geçen sezonu 3. Sırada tamamladıklarını vurgulayan Fatih Özgökçen basamakları yavaş yavaş çıkacağız dediğini tekrar hatırlattı. Geçen sezonun bunun bir göstergesi olduğunu söyleyen yeşil beyazlı ekibin başkanı asıl önemli olanın uzun yıllar boyunca kalıcı olmak olduğunu söyledi. Kalıcı olduklarında Konyaspor’un doğal olarak daha göz önünde olacağını söyleyen Konyaspor başkanı bu sezonu da üst sıralarda tamamlamak istediklerini açıkladı.

Basamakları yavaş yavaş çıkacaklarını söylerken Konyaspor’un da elbet bir gün şampiyon olmasını beklediğini söyleyen Fatih Özgökçen şampiyonluğun kendi dönemine ya da başka bir yönetime nasip olabileceğini söylerken bunun bir önemi olmadığını asıl önemli olanın kulübün en tepede yer alması olduğunu sözlerine ekledi.

Fatih Özgökçen Stat Zemini Hakkında da Konuştu

Konya Büyükşehir Belediye stadyum zeminindeki yenileme çalışmaları kapsamında zemine çimin serildiğini belirten Fatih Özgökçen Konya Büyükşehir Belediyesi ile çalışmaların sürdüğünü söyledi. En kısa sürede çalışmaları tamamlayıp kendi statlarında maç oynamak istediklerini söyleyen yeşil beyazlı ekibin başkanı aksilik çıkmazsa Ümraniyespor maçı ile birlikte kendi statlarında olacaklarını ifade etti.

Şu anda zeminin halı gibi göründüğünü söyleyen Konyaspor Başkanı takımının pas yapan bir takım olduğunu vurguladı.  Fatih Özgökçen bu zemin ile çok daha güzel ve seyir zevki yüksek maçlar oynayacaklarını düşündüğünü söyledi.