Konyaspor En Çok O Futbolculara Güvendi

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda tarihinin en iyi lig performanslarından birini sergileyen İttifak Holding Konyaspor, üçüncü oldu.

Teknik direktör İlhan Palut önderliğinde bu sezon Spor Toto Süper Lig’deki çoğu rakibine karşı büyük bir üstünlük kuran yeşil beyazlı ekibimiz, taraftarlarını mutlu etmeyi başardı.

İttifak Holding Konyaspor, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda geride bıraktığı 38 maçta 20 galibiyet 8 beraberlik ve 10 mağlubiyet aldı ve puan tablosunda hanesine 68 puan yazdırdı.

Bu puan ile lider Trabzonspor ve ikinci sıradaki Fenerbahçe’nin ardında konumlanan İttifak Holding Konyaspor, ülkemizi önümüzdeki sezonda Avrupa kupalarında temsil etmeye hak kazandı.

İttifak Holding Konyaspor’un bu başarısında başta kadroyu kurmak ve teknik heyete sağlıklı bir çalışma ortamı yaratmak görevlerini neredeyse eksiksiz yerine getiren Yönetim Kurulu’nun, teknik direktör İlhan Palut önderliğindeki teknik kadronun ve elbette futbolcuların çok büyük payı vardı.

Ayrıca iç sahadaki hemen her maçta çok güzel bir atmosfer yaratan ve rakiplere deplasman hissiyatını sonuna kadar veren yeşil beyazlı taraftarların da katkısı büyüktü.

Konyaspor Savunmayı Onlara Emanet Etti

konyaspor

Konya temsilcimiz Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda kalesinde 45 gol görüp ligin az gol yiyen ekiplerinden biri olmayı başardı.

Savunmanın bütün bir takım halinde yapıldığı düşünüldüğünde bunda elbette en uçtaki oyunculardan en geridekilere kadar herkesin payı vardı. Ancak aslan payı elbette kaleciler ve savunma oyuncularınındı.

Teknik direktör İlhan Palut, savunmada istikrarın ne kadar önemli olduğunu bildiği için bu hatta çok fazla değişiklik yapmadı. Kale neredeyse bütün sezon boyunca (sadece 1 maçta Erten Ersu 90 dakika görev aldı) Ibrahim Sehic’e emanet edildi.

Onun önündeki savunma hattının değişmez oyuncuları ise 38 maçın tamamında forma giyerek İttifak Holding Konyaspor’un bu sezon en çok süre alan ismi Guilherme Haubert Sitya, defansın bel kemiği olarak 33 maçta fomra şansı bulan Abdülkerim Bardakçı, tecrübesiyle 36 maçta fark yaratan Nejc Skubic ve 30 maçta süre bulan Adil Demirbağ oldu.

Rahmetli oyuncumuz Ahmet Çalık da vefat etmeden önce takımın en çok süre alan isimlerindendi…

Hücumda En Çok Onlara Güvenildi

konyaspor

Takımımızın savunma hattında bu isimler yer alırken hücum hattında ise yine teknik direktör İlhan Palut’un değişilmezleri vardı.

Bu değişmez oyunculardan en uçta oynayanı ise Sokol Cikalleshi idi. 31 yaşındaki Arnavut yıldız bu sezon Spor Toto Süper Lig’de 34 maçta şans bularak en çok oynayan uç forvetimiz oldu.

Uç forvetleri orta sahadan destekleyerek hücum katkısı veren Rahmanovic 31 maçta, kanatta fark yaratan Zymer Bytyqi ise 37 maçta görev aldı.

Yine orta sahanın değişilmezlerinden Soner Dikmen ise 37 karşılaşmada teknik direktörü İlhan Palut’un güvenini kazandı.

Tüm bu oyunculardan daha fazlasıyla her dakika sahada mücadele eden Konya takımımız, başarılı bir sezonu onlar sayesinde geride bıraktı.