Abdülkerim Bardakçı ve Amir İçin Sıra Var

İttifak Holding Konyaspor, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda tarihi bir performans ortaya koyarken Abdülkerim Bardakçı ve Amir Hadziahmetovic öne çıkan isimler oldular.

Teknik direktör İlhan Palut önderliğinde tarihinin en başarılı sezonlarından birini geçiren İttifak Holding Konyaspor, birçok rakibini geride bıraktı. An itibariyle Spor Toto Süper Lig puan tablosunda üçüncü sırada bulunan yeşil beyazlı ekibimiz, 35 haftayı bitirdi.

İttifak Holding Konyaspor, 35 haftada 19 kez rakiplerine üstünlük kurmayı başardı. Bunun yanında 7 beraberlik alan ekibimiz sadece 9 kez mağlup oldu. Gösterdiği bu performansla hanesine 64 puan yazdıran takımımız, bunun da ötesinde uzun bir süre şampiyonluk heyecanı da yaşadı.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun ilk yarısında, şampiyonluğunu geçtiğimiz hafta ilan eden Trabzonspor ile arasında çok az bir fark bulunan takımımız, maratonun boyu kısaldıkça avantajını kaybetmişti.

Teknik direktör İlhan Palut ve öğrencilerinin hiç kolay bir sezon yaşamadıklarını düşündüğümüzde bu düşüş anlaşılabilirdi.

Abdülkerim Bardakçı Parladı

abdülkerim bardakçı

Bu sezon gösterdiği performansla teknik direktör İlhan Palut’un elinde adeta parlayan Abdülkerim Bardakçı, stoper bölgesinde yaptıklarıyla Türkiye A Milli Futbol Takımı’na kadar yükselmeyi başardı.

2009 yılında girdiği Konyaspor camiasında senelerdir kiralık olarak başka kulüplerin formasını terleten Abdülkerim Bardakçı, patlamasını geç yapan futbolculardan. Şu anda 27 yaşını geride bırakan milli stoper, kariyer sezonunu yaşıyor.

Spor Toto Süper Lig’de 31, Ziraat Türkiye Kupası’nda da 1 maçta teknik direktör İlhan Palut tarafından tercih edilen ve toplam 2834 dakika süre alan oyuncu, 5 gol 4 asistlik performansıyla hücumda da katkı verdi.

Abdülkerim’in bu performansı başka takımların da gözünden kaçmadı. Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu geride kalmak üzereyken transfer çalışmalarını yapmaya başlayan birçok yerli kulüp, İttifak Holding Konyaspor’un kapısını çalmaya hazırlanıyor.

Bu kulüpler arasında en öne çıkanı ise siyah beyazlı İstanbul temsilcisi Beşiktaş. Geçtiğimiz günlerde takımı teknik direktör Valerien Ismael’e emanet eden Siyah Beyazlılar, yerli rotasyonunu güçlendirmek adına Abdülkerim Bardakçı ismini transfer listesinin en tepesine yazdı.

Yeşil beyazlı ekibimizin bu transferden beklentisi olan 5 milyon Euro karşılanırsa, milli stoper önümüzdeki sene Beşiktaş formasını giyebilir.

6 Yıldır İstikrar Abidesi

Abdülkerim Bardakçı’nın dışında İttifak Holding Konyaspor’un öne çıkan bir başka oyuncusu ise tam 6 yıldır istikrarlı çizgisini hiç bozmayan Amir Hadziahmetovic.

İttifak Holding Konyaspor formasını 6 yılda 173 kez giyen 25 yaşındaki Bosnalı futbolcumuz, Avrupa kulüplerinin yakın takibinde.

Yeşil beyazlı takımda görev yapan her teknik direktörün, kadrosuna yazdığı ilk isimlerden biri olmayı başaran Amir Hadziahmetovic için en ciddi tekliflerin Belçika ve İtalya’dan geldiği konuşuluyor.

Bilhassa İtalya Serie A kulüplerinden Udinese’nin, Amir Hadziahmetovic için kesenin ağzını açacağı söylentiler arasında. Bu transferin bitmesine kesin gözüyle bakılırken İttifak Holding Konyaspor’un kasasına ciddi bir meblağın girebilme ihtimali de hayli yüksek.