KONYASPOR DEPLASMANDA KAYSERİ’YE KARŞI

Konyaspor inişli çıkışlı Süper Lig serüvenine bu hafta Kayserispor’un ev sahipliği yapacağı maç ile devam ediyor. Süper Lig’in 14. haftasında Kayserispor – Konyaspor takımları karşı karşıya gelecek. Bugün, 24 Aralık Perşembe saat 16.00’da oynanacak olan maçı Ali Palabıyık yönetecek.

Konyaspor ekibi sabit ve düzenli olmayan maç sonuçlarını, performanslarını bir an önce düzene sokmak ve lig içinde bir çıkış yakalamak için ellerinden geleni yapacaklar. Süper Lig çıkışı için ilk adım belki de Kayserispor maçıdır.

ALPER ULUDAĞ 6 AY YOK

Son olarak Sivasspor maçında sahaya çıkıp takımı Konyaspor‘u temsil eden Alper Uludağ maç sırasında geçirdiği rahatsızlıktan dolayı 6 ay boyunca sahalardan uzak kalmak durumunda kalacak. 30 yaşındaki Alper Uludağ’ın hastane muayenesinde sağ diz ön çapraz bağında yırtılma ile iç yan bağında yaralanmanın saptandığı belirtildi.

Tedavisine hızla başlanan başarılı oyuncunun ciddi bir sakatlanma yaşamasından dolayı tedavi süreci uzun ve zorlu geçecek bu yüzden 6 ay boyunca yeşil sahalara veda etti.

Teknik direktör İsmail Kartal yaşadıkları bu talihsiz olayların üst üste gelmesinden dolayı zor günler geçirdiklerini belirtti. Sivasspor maçında iki sakatlık yaşayan Konyaspor ekibi daha öncesinde de sağlık sorunları olan oyuncuların sahaya çıkmamasıyla beraber maça odaklanamadıklarını dile getirdi.

Sivasspor ile karşılaşmalarından aldıkları yenilgiyi bu maç ile telafi etmek isteyen İsmail Kartal ve Konyaspor ekibi bu maç için tüm hazırlıklarını tamamlayıp Kayseri’ye geçtiler.

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA?

Süper Lig’in 14. haftasında Kayserispor – Konyaspor ekibi karşı karşıya gelecek. Bu maç her iki takım içinde oldukça önemli. Konyaspor şu an Süper Lig’de 15 puanla 13. sırada yer alıyor. Rakibi Kayserispor ise 10 puanla 19. sırada yer alıyor.

Konyaspor bu maç ile 3 puanı kendi hanesine yazdırmak ve Süper Lig puanını 18’e çıkartmak istiyor. Deplasmanda oyanayacakları bu maç için teknik direktörleri İsmail Kartal ile tüm hazırlıklarını tamamlayan Konyalı ekip maçı kazanmak için var gücünü ortaya koyacak.

Konyaspor’un bu maçta alacağı 3 puana çok ihtiyacı var. İnişili çıkışlı bir Süper Lig macerası yaşıyor ve bu süreci en kısa zamanda düzene oturtmak isteyen Konyaspor için Kayserispor ile oynayacağı bu karşılaşma ilk adım olabilir.

Maç bugün, 24 Aralık Perşembe günü saat 16.00’da Kadir Has Stadı’nda oynanacak. Maçın hakemi ise Ali Palabıyık.