Konyaspor Deplasmanda Gaziantep FK ile Karşı Karşıya Geldi

Süper ligin 14. Haftasında bu sezon ligde oldukça başarılı performans sergileyen Konyaspor deplasmanda inişli çıkışlı grafiğini sürdüren Gaziantep FK ile karşı karşıya geldi. İki takım arasındaki karşılaşma Gaziantep FK’nün ev sahipliğinde Kalyon Stadyumunda 28 Kasım 2021 tarihinde saat 13:30’da tecrübeli hakem Fırat Aydınus’un ilk düdüğüyle yapılan santra vuruşu ile başlarken ev sahibi ekip iç sahadaki yenilmezlik serisini sürdürmek için sahaya çıktı.

İki takım daha önce 19 maçta karşı karşıya gelmişti. Konyaspor’un konuk ekip olarak oynadığı 9 mücadelede ev sahibi ekip konuk ekip Konyaspor’a önemli bir üstünlük sağlamayı başardı. Konyaspor’un Gaziantep deplasmanında oynadığı maçların 6 tanesini ev sahibi ekip kazanırken 1 maç beraberlik ile sonuçlandı ve yalnızca 2 maç ise Konyaspor’un galibiyeti ile sonuçlandı.

Konyaspor deplasmanda Gaziantep FK karşısında en son 2021 sezonunda 0 – 1’lik skor ile kazanmayı bilmişti. O maç sonrasında 3 kez Konyaspor Gaziantep deplasmanında sahaya çıkmış ve oynanan bu karşılaşmaların hepsinde konuk ekip mağlubiyet aldı ve 3 maçlı bir seri oluştu.

Bu maç öncesinde ev sahibi Gaziantep FK 13 maçta 4 galibiyet alırken 3 kez de sahadan beraberlik ile ayrıldı ve 6 maçı ise mağlubiyet ile sonuçlandı. Konuk ekip Konyaspor ise geride kalan 13 maçta 7 galibiyet alırken 5 maçı beraberlik ile sonuçlandı ve yalnızca 1 kez mağlubiyet almıştı.

Gaziantep FK toplamış olduğu 15 puan ile 15. Sırada bulunuyorken Konyaspor oldukça başarılı bir sezon başlangıcı yapmış ve 13 maçta 26 puan toplayarak süper ligin 3. Sırasına yerleşmişti.

Gaziantep FK bu sezon kendi evinde hiç mağlubiyet yaşamazken, konuk ekip Konyaspor ise son 4 maçta 4 galibiyet almış oldukça önemli bir ritim yakalamıştı. Bu sezon yalnızca 1 kez mağlubiyet yaşayan Konyaspor tek mağlubiyetini yine bir deplasman maçında Galatasaray karşısında almıştı.

Konyaspor’un Galibiyet Serisi Gaziantep’te Son Buldu

Süper ligde son 4 maçın 4’ünüde kazanan Konyaspor önemli bir seri yakalamıştı bu maçı da kazanması halinde Konyaspor kulüp tarihindeki süper ligdeki en uzun süreli galibiyet serisini yakalayacaktı fakat ev sahibi Gaziantep FK buna izin vermedi ve ev sahibi ekip iç sahadaki yenilmezlik serisini korumayı başardı.

Bu sezon Konyaspor 13 maçta kalesinde yalnızca 10 gol görmüş ve bir maçta en fazla kalesinde 2 gol görmüştü. Bu haftadaki deplasman mücadelesinde ise kalesinde tam 3 gol birden gördü ve bu sezon en çok gol yediği maçı geçirmiş olurken bu sezon ilk kez öne geçmeyi başardığı bir mücadelede mağlubiyet aldı.

Konyaspor Kapalı Savunmalara Karşı Pozisyon Üretmekte Zorlanıyor

Konyaspor genelde oynadığı maçlarda çok üretken olsa da bu haftaki rakibi Gaziantep’in 5’li savunmasının önünde 1 tanede çapa orta saha kullanması sebebiyle boşluk yakalayamadı. Konyaspor genellikle sanatlarını çizgiye bastırırken beklerinden sızma koşu desteği alıp oluşan boşlukları kullanmaya çalışan bir takımdı.

Bu haftaki rakibinin savunmada oldukça kalabalık olması bu alanların yakalanmasını oldukça güçleştirdi ve her zamanki Konyaspor performansının biraz gerisinde bir performans izledik.