Konyaspor Büyük Fırsat Kaçırdı

2021/2022 sezonunda Süper Lig’in ilk yarısında gösterdiği performansla birlikte ezberleri bozan ve takım olarak dahi ilk 10’u hedeflemelerine rağmen tüm şartların lehlerine olmasıyla ligin ilk yarısını en yakın rakibinin 6 puan önünde 2’inci sırada kapatan Konyaspor, aynı performansı ikinci yarıya taşımak niyetindeydi. Ligin ikinci yarısında oynadığı ilk maçta geçtiğimiz devre Sivas’ta 1-0 mağlup etmeyi başardığı Sivasspor’u konuk eden Konyaspor, rakibi karşısında tutuk bir oyun oynadı ve sahadan 1-0 mağlup ayrıldı. Bu mağlubiyetten kaybedilen 3 puan, Yeşil Beyazlılar tarafından ileriki dönemlerde çok fazla aranabilecek bir nitelikte.

Konyaspor Kötü Performansıyla Rakibine Maçı Verdi

2021/2022 sezonunda İlhan Palut yönetiminde beklentilerin çok üstüne çıkan ve Süper Lig’in ilk yarısını 2’inci sırada kapatan Konyaspor, ikinci yarıda da olabilecek en iyi performansı sergilemeyi ve ligi en azından ilk 3’ün içerisinde bitirmeyi hedefliyor.

Bu doğrultuda kadrosunu güçlendireceğine dair birçok haber çıkan ve bir dönem Trabzonspor’da forma giyen Caleb Ekuban ile büyük ölçüde anlaşmaya varan Konyaspor, ligin ikinci yarısında oynadığı Sivasspor maçında tam anlamıyla bozguna uğradı.

Sivasspor karşısında ev sahibi olmanın avantajını zaman zaman kullansa da bir hayli eksik olan rakibinin önünde iyi bir performans sergilemekten uzak kalan Konyaspor, bu durumun bedelini de kendi taraftarı önünde sahadan mağlup ayrılarak ödedi.

Konyaspor için kaçan 3 puandan daha da fazlası ise Başakşehir’in Alanyaspor ile 1-1 berabere kalmasından sonra rakibiyle puan farkını arttırma ve Trabzonspor’un Yeni Malatyaspor karşısında aldığı galibiyet sonrası puan farkını sabit tutmak konusunda başarısız olması oldu.

Nitekim İlhan Palut da Sivasspor maçından sonra yaptığı basın toplantısında oynanan oyunun kendisini memnun etmediğini ve çalışmaları gerektiğini ifade ederek Sivasspor karşısında gösterilen performansı beğenmediğini dile getirdi.

Konyaspor Adına İlk İç Saha Mağlubiyeti

2021/2022 sezonunda Konyaspor adına sezonun en belirleyici etmenlerinden birisi kuşkusuz Yeşil Beyazlıların iç sahada gösterdiği başarılı performanstı.

İlhan Palut’un öğrencileri Sivasspor maçından önce oynadığı 10 maçta sahadan 7 galibiyet ve 3 beraberlikle ayrılmıştı. Bu iç saha performansıyla ligin en iyi ekiplerinden birisi olmayı başaran Konyaspor adına seriyi bozan maç ise ligin 20’inci haftasında oynanan Sivasspor maçı oldu.

Sivasspor karşısında aldığı mağlubiyetle birlikte 20’inci haftayı 39 puanla kapatmak zorunda kalan Konyaspor için bir diğer kritik maç ise 21’inci haftada İstanbul’da oynanacak. Yeşil Beyazlılar, kendisini 5 puan geriden takip eden Başakşehir ile oynayacağı maçtan 3 puanla ayrılması durumunda Sivasspor karşısında büyük bir fırsatı kaçırmış olmanın sıkıntılarını telafi edebilir.

Bu maç Trabzonspor’un artık puan farkını iyice açtığı bir dönemde 2’incinin kim olacağını belirlemesi açısından iki takım adına oldukça değerli olacak. Başakşehir’in Konyaspor’u ağırlayacağı maç 15 Ocak 2022 Cumartesi günü saat 19’da başlayacak.