Konyaspor – Beşiktaş Maçının Ardından

Spor Toto Süper Lig’in 19. haftasında Konyaspor ile Beşiktaş takımları, Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Mücadelenin ilk yarısını yeşil beyazlı ekip 1-0 önde kapatsa da, ikinci yarıdaki gollere engel olamadı ve maç Beşiktaş’ın 2-1 üstünlüğü ile sona erdi. Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, oyunun geneline bakıldığı zaman beraberliği bile sorugalayabilecekleri bir karşılaşmadan maalesef mağlup ayrıldıklarını, bunların kendi açılarından çok pahalı dersler olduğunu, ama bir şekilde bunlardan gerekli dersleri çıkarıp, kırılma yaşamadan yola devam etmeleri gerektiğini dile getirdi..

Konyaspor’un başarılı Teknik Direktörü İlhan Palut, Spor Toto Süper Lig’in 19. haftasında kendi saha ve seyircileri önünde Beşiktaş’a 2-1 yenildikleri müsabakaya ilişkin açıklamalar yaptı. Zor bir maç olduğunu belirten genç hoca, Beşiktaş adına talihsiz bir golle öne geçtiklerini, belki maçta gole en uzak oldukları anda skoru bulduklarını, ama ondan sonra birçok pozisyon, rakip ceza sahası içinde son paslar, rakibi eksik yakalamalar gibi varyasyonları bir şekilde sonuca dönüştüremedikleri için Beşiktaş’ın maç planının işlediğini, 1. bölgeden 3. bölgeye uzun toplar ve ceza sahasında oluşabilecek karambollerle sonuca gitmeye çalışan bir Beşiktaş takımı olduğunu, bundan da sonuç aldıklarını, oyunun geneline bakıldığı zaman beraberliği bile sorgulayabilecekleri bir karşılaşmada maalesef mağlup olduklarını ifade etti.

“Takımı Yeniden Cesaretlendireceğiz”

Bu maçta 3 puan kaybettiklerini ancak bundan daha tehlikelisinin takımsal olarak kırılmalar meydana geleceğini vurgulayan İlhan Palut, uğraştıklarını, ellerinden geleni yaptıklarını, üretmeye çalıştıklarını ama olmadığı içgüdüsünün takımda bir kırılganlığa neden olabileceğini, İlk önce onun üzerine gideceklerini, takımı yeniden cesaretlendireceklerini, bu duruma kendilerinin de üzüldüklerini, bir şekilde artık oynadıkları oyunu, gösterdikleri mücadeleyi puanlara yansıtmaya çalışacaklarını, bazen derslerin pahalı olduklarını, ayaklarındaki 2 toptan 2 tane gol yediklerini, bunların kendi adlarına çok pahalı dersler olduğunu, ama bir şekilde bunlardan gerekli dersleri çıkararak, kırılma yaşamadan yola devam etmeleri gerektiğini, çünkü fikstür,n yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade etti.

Şenol Güneş: Galibiyet İki Tarafa Da Gelebilirdi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, de mücadelenin ardından basın toplantısında açıklamalar yaptı. Güneş, galibiyetin iki tarafa da gelebileceğini, bütün oyuncularını tebrik ettiğini, iki tarafın da kazanmaya ihtiyacı olduğunu, oyun başında yedikleri talihsiz golün, kendilerini oyundan düşürmediğini, Bunun güzel bir şey olduğunu, ilk başta biraz demoralize olduklarını ama sonra toparladıklarını, oyun olarak sıkıntılarının olmadığını ama daha fazla pozisyon üretmeleri gerektiğini, yavaş oynadıklarını, onun dışında eksik, deplasmanda maç kazanamayan bir takım olarak ikinci yarı git gele cevap verdiklerini ve son dakikalarda önde baskı yaparak gol atıp maçı kazandıklarını, takımın artılarının fazla olduğunu, Konyaspor’a göre daha üstün olduklarını, bir arkadaşın hatasını bu gayretle diğerlerinin kapatmış olduğunu ve takım olmak için buna ihtiyaç olduğunu dile getirdi.