Konyaspor Basketbol Takımı Bolu Kampını Geride Bıraktı

2022 2023 sezonunda yeşil beyazlı ekibin basketbol takımı Türkiye’de en üst seviye olan ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek. Konyaspor basketbol takımının 2022 2023 sezonu hazırlıkları kapsamında birinci etap kampına Bolu’da girmiş ve kampı tamamlayıp geride bırakmıştı.

7 Ağustos’ta Bolu’da kampa giren yeşil beyazlı ekip 19 Ağustos Cuma günü birinci etap kamp dönemini tamamlamayı başarmıştı. Konyaspor baş antrenörü Engin Gençoğlu öğrencilerine birkaç günlük izin vermiş ve takımı tatile çıkarmıştı.

Konyaspor Basketbol Takımı 22 Ağustos’ta Yeniden Toplanacak

İkinci etap kamp çalışmalarını Konya’da kendi tesislerinde gerçekleştirilecek olan çalışmalar ile sürdürecek olan Konyaspor basketbol takımı 22 Ağustos’ta baş antrenör engin Gençoğlu’nun vermiş olduğu izni geride bırakarak tekrar bir araya gelecek. 22 Ağustos Pazartesi günü konya’da başlayacak ikinci etap kampında Konyaspor Basketbol Takımının fiziksel çalışmalara devam etmesi bekleniyor.

Yeni sezonda ING basketbol süper Ligi’nde mücadele edecek Konyaspor basketbol takımının baş antrenör engin genç oğlu tarafından verilen izinleri sona erdi. 22 Ağustos’ta koç engin genç oğlu idaresinde Konya’da kendi tesislerinde toplanacak olan yeşil beyazlı ekip 7 Ağustos ile 19 Ağustos tarihleri arasında 12 gün boyunca süren ve yalnızca yerli basketbolcuların katılımı ile gerçekleştirilen Bolu kampının ardından Konyasporlu oyuncular çalışmalarını kaldığı yerden devam ettirecek.

Konyaspor basketbol takımı 2022 2023 sezonunda da kullanacağı Selçuklu Belediyespor Salonu’nda yaklaşık olarak 3 hafta sürmesi beklenen bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle çalışmalarını Karatay kongre ve spor merkezinde gerçekleştirecek. Yeşil beyazlı ekip kendi tesislerinde 22 Ağustos’ta gireceği 2. Etap kampı 31 Ağustos Çarşamba gününe kadar Konya’da sürecek. İkinci etap kamp çalışmalarının ardından kısa süreli izne girecek yeşil beyazlı ekibin basketbol takımı 2 Eylül tarihinde Bursa’ya hareket edecek. Bursa’da gerçekleştireceği kampta 3 Eylül tarihinde Tofaş basketbol takımı ile hazırlık maçlarında karşı karşıya gelerek yeni sezon hazırlıklarını sürdürecek

Konyaspor Basket Takımının Hazırlık Maçları 3. Etap Kampında

2022 2023 sezonunda ING basketbol süper Ligi’nde mücadele edecek olan Konyaspor basketbol takımı ilk 2 hazırlık kampında yalnızca yerli oyuncuların katılımıyla gerçekleştirecekleri güç, dayanıklılık teknik ve taktik çalışmaları sürdürecek. Bu kampların ardından üçüncü etap kampı için Bursa’ya hareket edecek olan yeşil beyazlı ekip Bursa’daki 3. etap kamp çalışmaları içerisinde gelecek sezon hazırlıkları kapsamında ilk hazırlık maçlarını gerçekleştirecek. Üçüncü etap kamp çalışmalarına ve hazırlık maçlarında oynayacağı Bursa’ya Konyaspor basketbol takımının yabancı oyuncular da dahil olacak ve hazırlık maçlarında takımla birlikte sahaya çıkabilecek.

Konyaspor basketbol takımının üçüncü etap Bursa kampında yapacağı hazırlık maçları şu şekilde:

Bursa kampının ilk hazırlık maçı Frutti Ekstra Bursaspor ile gerçekleştirilirken kampın ikinci hazırlık maçı ise Tofaş basketbol takımı ile oynanacak