Balıkesir Büyükşehirspor Konya’da!

Konya; Türkiye Basketbol Ligi 22. Hafta karşılaşmasında Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’u konuk edecek. Karşılaşma öncesinde Büyükşehir Belediyespor oyuncusu olan Berkay Genç açıklamalarda bulundu.

Konyaspor ile karşı karşıya gelecek olan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor; müsabaka için Konya’ya geldi. Bu maçta ev sahibi olmasından dolayı avantaj sahibi olan Konyaspor; mutlak galibiyet parolasıyla maça hazırlanıyor! Türkiye Basketbol Ligi 22. Hafta maçları arasında yer alan Konyaspor ile Balıkesir Büyükşehir Belediyespor karşılaşması oldukça çekişmeli geçeceğe benziyor.

Sakatlıkların baş göstermiş olması Balıkesir temsilcisini etkilemiş olsa da son dönemde sakatlıklarda iyileşmelerin de yaşanıldığı biliniyor. Konya maçına sıkı hazırlanan Balıkesir ekibinin; geçen haftaki Pekim galibiyetini bu maça da taşımayı hedeflediği biliniyor.

Ev sahibi olmanın avantajını kullanmak isteyen Konyaspor’un, bu maça oldukça etkili bir şekilde hazırlandığı da biliniyor. Öte yandan rakip takımın oyuncusu ola  Berkay Genç oynanacak olan maça dair birtakım açıklamalarda bulundu.

İşte Berkay Genç’in Açıklamaları

Maçtan önce Büyükşehir Belediye ekibinin oyuncusu Berkay Genç, sakatlıklar ile mücadelenin yaşanmış olduğu süreçte her zaman aynı disiplinle çalıştıklarının altını çizerek, “Dönen arkadaşlarımızın geri dönüş disiplinleri de bu takımı ne kadar benimsediğimizi gösteriyordur. Petkim maçı başta bize ve sonra taraftarlarımıza büyük moral oldu” ifadelerini kullandı. Konya maçının ise önemli bir kırılma maçı olduğunu belirten Genç, bu maçtan galip gelmek istediklerinin de altını çizdi.