İttifak Holding Konyaspor Düşme Potası Çevresinden Kurtulmak İstiyor

Süper Lig’de art arda yaşanan yenilgi ve beraberliklerin ardından İttifak Holding Konyaspor ekibinde korkulu sürece girildi. Düşme potasından uzak kalmak isteyen yeşil beyazlı kulüp, Kasımpaşa Spor Kulübü ile olan mücadelesinden de 0-0 golsüz eşitlikle ayrılınca, işler yolunda gitmemeye başladı.

Süper Lig’in 24’üncü haftasında Kasımpaşa Spor Kulübü ile karşı karşıya gelen İttifak Holding Konyaspor ekibi, kendi evinde oynanan müsabakada galip gelmeyi bir kez daha başaramadı. 0-0 golsüz eşitlikle sona eren maç, yeşil beyazlı kulüpte endişeye neden oldu.

Düşme potasından uzakta kalmak için çaba sarf eden Bülent Korkmaz’ın ekibi, 9 maç arka arkaya kendi iç sahasında kazanamama serisini sürdürürken, Kasımpaşa ekibinde de düşme potası korkuları başladı.

Müsabaka sırasında ise İdlib’te şehit düşen askerler anısına da tezahürat yapıldı. Öte yandan Konya ekibinin Nalçacılar isimli taraftar grubu ise, maç öncesinde stadyuma gelse de müsabakayı izlemediler. Tribüne pankart asan yeşil beyazlı taraftarların, şehit cenazesi ile maç saati aynı saate denk geldiği için cenazeye gittiği bilgisi de sonradan edinildi.

Hocalar Açıklama Yaptı

Müsabaka sonrasında iki takımdan da Teknik Direktörler açıklama yaptılar. Ülke olarak zor bir süreçten geçildiğine dikkat çeken Bülent Korkmaz, “Birlik, beraberlik zamanı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Lacivert beyazlı ekibin Teknik Direktörü Fuat Çapa da,“Çok üzgünüz. Bir daha yaşanmamasını diliyoruz” şeklinde konuştu.