İtalyanların Olimpiu Morutan Israrı Devam Ediyor

Galatasaray önümüzdeki sezona çok daha alternatifli bir kadro ile girmek istiyor. Bu yüzden, geçtiğimiz sezon farklı takımlarda kiralık olarak top koşturan isimler de değerlendirilecekler. Onlardan ikisi Olimpiu Morutan ve Alexandru Cicaldau! Her iki oyuncu da hazırlık kampında teknik direktör Okan Buruk’un gözüne girmeye çalışacak.

Pisa Olimpiu Morutan’ı Yeniden Kiralamak İstiyor

Galatasaray, 25 Ağustos 2021 tarihinde hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak Olimpiu Morutan’ı kadrosuna kattığını duyurdu. O dönem 22 yaşında olan oyuncu ile beş yıllık sözleşme imzalandı. Galatasaray, oyuncunun kulübüne 4.2 milyon Euro bonservis ödedi. Olimpiu Morutan’ın Galatasaray’da yıldızlaşacağı tahmin ediliyordu. Fakat, sarı kırmızılı takım, 2021 – 2022 sezonunda oldukça başarısızdı. Süper Lig’i 13’üncü sırada tamamladı. Olimpiu Morutan da takımın kötü gidişatına ayak uydurdu.

Galatasaray yönetimi, 2022 – 2023 sezonu öncesinde oyuncuyu Serie B ekiplerinden Pisa’ya kiraladı. Rumen oyuncunun yeni transferler dolayısıyla Galatasaray’da forma şansı bulamayacağı düşünülüyordu. Yönetim, Türkiye’ye uyum sağlayamayan oyuncunun İtalya’da kendisini göstereceğine ve piyasa yapacağına inanıyordu.

Geçtiğimiz sezon Pisa’da oldukça iyi bir performans ortaya koyan Olimpiu Morutan; Serie B’de 36 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 351 dakika kaldı. Sezonu altı gol ve sekiz asist ile tamamladı. Toplam 14 gole katkıda bulunarak dikkat çekti. Oyuncunun menajeri Becali, Olimpiu Morutan’ın Galatasaray’da kalmasını istemiyor. Her ne kadar Rumen oyuncu kampa katılsa da onun farklı bir kulübe transferi için uğraşıyor. Geçtiğimiz sezon Olimpiu Morutan’ın ortaya koyduğu performanstan çok etkilenen Pisa yönetimi, oyuncuyu bir sezon daha kiralamayı düşünüyor.

Galatasaray Oyuncuyu Satmayı Hedefliyor

Galatasaray, oyuncuyu geçtiğimiz sezon satın alma opsiyonu ile beraber Pisa’ya kiralamıştı. İtalyanlar, Galatasaray’a 5.5 milyon Euro ödedikleri takdirde oyuncunun bonservisini alabileceklerdi. Fakat, 5.5 milyon Euro, Pisa’ya fazla geldi. Pisa’nın sportif direktörü Aleksandar Kolarov, oyuncunun menajeri Becali ile bir görüşme gerçekleştirdi. İtalyanlar, oyuncuyu bir sezon daha kiralamak istiyorlar. Olimpiu Morutan, 2023 – 2024 sezonunda da Pisa’da iyi bir performans ortaya koyduğu takdirde Galatasaray’a 5.5 milyon Euro ödenerek oyuncunun bonservisi alınacak. Fakat, paraya ihtiyacı olan Galatasaray’ın böyle bir teklifi kabul etmeye niyeti yok!

Olimpiu Morutan’ın Galatasaray’da Forma Şansı Bulması Zor Gözüküyor

Galatasaray’ın kadrosunda hali hazırda 14 yabancı bulunuyor. Ancak, sarı kırmızılı takım, en kısa sürede yabancı oyuncu transferi yapacak. Bu durum, elden çıkarılacak ilk isimlerin Alexandru Cicaldau ve Olimpiu Morutan olacağı anlamına geliyor. Rumen oyuncunun bölgesinde Dries Mertens, Nicolo Zaniolo, Barış Alper Yılmaz, Kerem Aktürkoğlu, Yusuf Demir ve Yunus Akgün gibi alternatifler mevcut!

Okan Buruk, Olimpiu Morutan’ı ve Alexandru Cicaldau’yu kampta görmek istedi. Fakat, bu oyuncuların önümüzdeki sezon Galatasaray’da kalma ihtimalleri bir hayli zayıf!