Issa Kallon Takımında Kazan Kaldırdı

Spor Toto Süper Lig’de lider Trabzonspor’u yakın takibini sürdüren İttifak Holding Konyaspor, Issa Kallon ile takımı arasında krize sebep oldu.

Bu krizin nedeni ise İttifak Holding Konyaspor’un bu sezon gösterdiği başarılı form çizgisi. Zira Yeşil Beyazlılar’ın teknik direktör İlhan Palut yönetimindeki yürüyüşü sezon sonunda Avrupa yolunu açacak gibi gözüküyor.

Avrupa yolunda sahnenin neresi olacağını ise Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun sonunda oluşacak puan durumu belirleyecek. Geride bıraktığımız 22 haftalık süreçte 45 puanı hanesine yazdırmayı başaran İttifak Holding Konyaspor, şu anda 1 maç eksiğiyle lider Trabzonspor’u 9 puan geriden takip ediyor.

İttifak Holding Konyaspor, bu sezon teknik direktör Abdullah Avcı önderliğinde ligin adeta tozunu attıran Bordo Mavililer ile birlikte diğer tüm takımlardan farklı bir konumda. Öyle ki Bordo Mavililer’in ligde çift haneli fark açıp kopamadığı tek rakibi Yeşil Beyazlılar.

Bu elbette bir tesadüf değil. Zira taraflı tarafsız herkes İttifak Holding Konyaspor’un oynadığı futbolun ne kadar iyi bir sisteme dayandığı konusunda hemfikir.

İttifak Holding Konyaspor, Trabzonspor’a yakın olmasının ötesinde ardından gelen takımlara da fark atmış durumda. Buna göre an itibariyle Yeşil Beyazlılar’ın en yakın takipçisi olan Aytemiz Alanyaspor, 23 maçta 38 puan topladı.

Bu da Aytemiz Alanyaspor ve İttifak Holding Konyaspor arasında “şimdilik” 7 puan fark olduğunu gösteriyor. Takımın bu gidişatı Spor Toto Süper Lig’de başarı getirmenin yanında, yabancı ve yerli birçok futbolcunun da İttifak Holding Konyaspor forması giymek istemesine neden oluyor.

Konyaspor Issa Kallon Transferini Bitirmek İstiyor

issa kallon

Bu futbolculardan biri de ocak transfer dönemi için İttifak Holding Konyaspor’un ilgisine mazhar olan Issa Kallon oldu.

Serdar Gürler’in beklenmedik ayrılığı sonrasında kanat oyuncusu arayışlarını sürdüren yönetim HNK Rijeka forması giyen Robert Muric ile birlikte SC Cambuur takımında oynayan Issa Kallon’u da gündemine almıştı.

Teknik direktör İlhan Palut’un Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısı için kadro kalitesini arttırma planının bir parçası olarak temasa geçilen oyuncu yeşil beyazlı formayı giymeye oldukça sıcak bakmıştı. Ancak takımı SC Cambuur oyuncuyla aynı fikirde olmamıştı.

Issa Kallon Takımına İsyan Etti

Takımın kendisini bırakmamasına isyan eden Issa Kallon, Hollanda basınına yaptığı açıklamalarda adeta ateş püskürdü. İttifak Holding Konyaspor’un gelecek sezon UEFA Şampiyon Ligi’nde mücadele edeceğini söyleyen oyuncu, bunun kendisin için büyük bir fırsat olduğunu belirterek kulübün bunu anlamamasına isyan etti.

Daha da ileri giden Issa Kallon, sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini asla yenilemeyeceğini ve İttifak Holding Konyaspor’a transferine izin verilmesinin ondan para kazanmanın tek yolu olduğunu bile ifade etti.

Oyuncu yine de sezon sonuna kadar takımına gereken katkıyı yapacağının da altını çizdi.

Şimdi top kelimenin tam anlamıyla SC Cambuur’un kucağında. Yöneticiler İttifak Holding Konyaspor’un teklifini düşünürken, Issa Kallon’un bu tavrı oyuncuyu adım adım yeşil beyazlı formaya yaklaştırıyor.