İlhan Palut İlk Kez Konuştu

Spor Toto Süper Lig takımlarından Konyaspor’da İlhan Palut dönemi sona erdi. Konyaspor yönetiminin yol ayrımını tercih ettiği genç teknik direktör İlhan Palut, bir kan değişikliğinin iyi olacağını düşündüklerini ileterek kendisine teşekkür ettiklerini, sadece bu kadarını bildiğini, başka da bir şey olmadığını ifade etti. Bu ayrılık ile ilgili olarak şaşkınlığını gizleyemeyen Palut; açıkçası hiç beklemediğini, daha iyi sonuçlar beklediklerini, ama olayın buraya geleceğini hiç tahmin etmediklerini, öncesinde böyle bir şeyin olmadığını, herkesin şok yaşadığını, ama Konyaspor için hayırlısı olmasını dilediğini ifade etti..

Yeşil beyazlı takımın kurmayları, 09 Şubat 2021 yılında takımın başına getirdiği teknik direktör İlhan Palut ile dün resmen yollarını ayırdı. Bu ayrılığın ardından ilk kez konuşan İlhan Palut, kendisine o gün öğle saatlerinde durumun iletildiğini belirterek,  bir kan değişikliğinin iyi olacağını düşündüklerini ileterek kendisine teşekkür ettiklerini Konyaspor için hayırlısı olmasını dilediğini, bu konu ile ilgili ayrıca da bir açıklama yapacağını, çünkü fesih belgesini aldıktan sonra bir açıklama yapmayı düşündüğünü dile getirdi.

Başarılı teknik direktör, sosyal medyada meslektaşı Emre Belözoğlu ile ilgili yaptığı açıklamanın ardından görevine son verildiği yönündeki iddialarla ilgili olarak ise; Emre Belözoğlu’na bir şey söylediği için görevden ayrılmasının son derece mantıksız bir varsayım olduğunu, sosyal medyada olmayacak hiçbir şeyin olmadığını, bu durumun o olay ile hiçbir alakasının olmadığını, eğer bunun sebebi Belözoğlu’na söylediği sözden dolayı olmuş olsaydı yeni teknik direktörün takıma bugün gelmemiş olacağını, çünkü kendisinin Emre ile ilgili pazar akşamı konuştuğunu, ancak yeni teknik direktörün biletinin ise daha önceden hazır edildiğini ifade etti.

2018’de Rıza Çalımbay Da Gönderilmişti

Konyaspor yönetimi, bilindiği üzere 13 Kasım 2018 tarihinde de o dönemin teknik direktörü Rıza Çalımbay’a, ‘Şehir uyuşmazlığı var’ deyip hocanın görevine son vermişti. Rıza Çalımbay ise takımdan ayrıldıktan sonra bu konuya açıklık getirerek, İstanbul’da bulunduğu esnada kendisini çağırdıklarını, ilk etapta takımla veya futbolcularla ilgili bir sorun olduğunu düşündüğünü, ama konunun kendisi olduğunu yolları ayırdıklarını bildirdiklerini, sebebini sorduğunda ise ‘Başarıdan yana sorun yok, şehir uyuşmazlığı var’ şekline bir cevap aldığını, başarısının gün gibi ortada olduğunu, daha önce çalıştırdığı çoğu takımı bulunduğu noktadan alıp, en üst seviyeye getirdiğini belirten bir açıklama yapmıştı.

81 Maç: 36 Galibiyet, 25 Beraberlik, 20 Yenilgi

Konyaspor takımında 2021 yılı Şubat ayında takımın başına geçen İlhan Palut’un karnesi başarılarla dolu. Yeşil beyazlı takımın başında sahaya çıktığı 81 maçta 36 galibiyet, 25 beraberlik ve 20 yenilgi elde eden başarılı teknik direktör, geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig’i 3. sırada bitirerek yeşil beyazlı takımın UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne katılmasında büyük pay sahibi olmuştu.