Göztepe Maçının Ardından İlk Açıklama Geldi

İttifak Holding Konyaspor ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Göztepe Spor Kulübü ekibinden aldığı yenilgi ile ilgili açıklama yaptı. Bu sürecin hep birlikte olunarak atlatılacağını belirtti.

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Göztepe Spor Kulübü’nden almış olduğu yenilgi ile ilgili değerlendirmede bulundu. Yeşil beyazlı ekibin kötü zamanlardan geçtiğini belirten teknik adam, bu sürecin kulüp ve taraftarlar ile birlikte atlatılacağını ekledi.

Süper Lig’de 22’inci hafta mücadelesi için kendi iç sahasında sarı kırmızılı ekibi ağırlayan ve müsabakadan 3-1 yenik ayrılan yeşil beyazlı kulübün hocası, maçın ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İlk maça galibiyet alarak başlamak istediklerini fakat takımın üstünde uzun bir süre boyunca iç saha galibiyeti alamamış olmanın da psikolojik bir baskı oluşturduğuna dikkat çekerek, bunun farkında olduklarını belirtti. Bu durumu hissettiklerini de belirten Korkmaz, “Özellikle maç için, golü atana kadar ki bölümde iyi oynadığımızı düşünüyoruz. Ama beraberlik golünden sonra psikolojik olarak oyuncular düştü” ifadelerini kullandı.

Psikolojik Baskının Etkisi Büyük

Göztepe ekibinin de maça çok hızlı çıktıklarını ekleyen teknik adam, “Maalesef basit pas hataları yüzünden buna da cevap veremedik. Ama o iç sahanın verdiği kazanamama baskısının oyuncuların üzerinde olduğunu görebiliyorum” dedi.

Kazanmak için her şeyi yapacaklarını da belirten hoca, durumlar ters gitmemiş olsaydı hamlelerin çok daha farklı olacağını da açıklamasına ekledi.