Galatasaray’da Transferde Moussa Dembele Sesleri

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de şampiyonluk yolunda emin adımlar ile yoluna devam ederken bir yandan da gelecek sezon kadro planlamasına başladılar.

Bu sezonu şampiyon olarak tamamladıktan sonra gelecek sezon devler liginde şampiyonlar liginde mücadele ede bilecek güçlü bir takım kurmak içinde kolları sıvadılar.

Galatasaray sezon başında ve devre arasında birçok yıldız ve tecrübeli oyucu ile anlaşarak sarı kırmızılı formayı giydirmelerine rağmen sezon sonun da aynı hız ile devam edecekler.

Transfer de de liderliği bırakmaya niyeti olmayan sarı kırmızılı takım da golcü arayışları hız kesmeden devam ediyor.

Kadrosunda B. Gomis ve kiralık olarak takım da yer alan Arjantinli golcü M. Icardi dışında golcüsü olamayan sarı kırmızılı takım aradığı golcüyü buldu diye biliriz.

Galatasaray ‘ın uzun süredir peşinde olduğu 26 yasında ki Fransız Santrafor Moussa Dembele ‘nin sezon sonun da Fransız ekibi olan Olimpik Lyon ile sözleşmesi sona ermesi nedeni ile devreye girerek tecrübeli oyucuyu kadrosuna katmak istiyor. Sarı kırmızılı takımın Prensip anlaşmasına da vardığı ileri sürülen 26 yasında ki Fransız Santrafor Moussa Dembele sezon sonunda İstanbul‘da olabilir.

GALATASARAY NET GOLCÜ İLE KADROSUNU GÜÇLENDİRMEK İSTİYOR

Sarı kırmızılı takım sezon sonun da B. Gomis ve M. Icardi ‘nin de belirsizliğini korumaya devam ettiği için transfer de öncelik olarak Santrafor arayışı oldu.

Sezon başında takıma katılan Arjantinli yıldız isim M. Icardi takımın gol yükünü çekerken sezon sonun da takımda kalıp kalmayacağı belli değil.

Arjantinli golcü nün bonservisini alabilmek için Fransız ekibi PSG ile görüşmelere başlayan sarı kırmızılı takımın yöneticileri mesafe kat etmiş olsalar da henüz net bir ilerleme yok.

Sarı kırmızılı forma ile süper lig de 17 maça çıkan M.Icardi 13 gol 7 de asist katkısı ile takımının gol yükünü çekiyor.

Galatasaray ‘ın bir başka golcüsü B. Gomis ise 21 maçta 8 gol katkısı ile takımına destek olurken sezon sonun da sözleşmesi de bitecek olan golcü isim için sarı kırmızılı takımın tavrı ne olacak belli değil.

Bu belirsizlik içinde gelecek sezon için de golcü arayışlarına hız veren Galatasaray aradığı ismi Fransa ‘ da buldu. 26 yasında ki Fransız Santrafor Moussa Dembele sezon sonun da Fransız ekibi olan Olimpik Lyon ile sözleşmesi sona ermesi nedeni ile sarı kırmızılı takımın transfer listesinde ilk sırada yer alıyor.

MOUSSA DEMBELE‘NİN FRANSA PERFORMASI NASIL?

26 yasında ki Fransız Santrafor Moussa Dembele Fransa ‘da Olimpik Lyon formasını giyiyor.

Bu sezon Olimpik Lyon’ da istediği süreyi alamayan ve mutsuz olan Moussa Dembele sezon sonunda takımdan ayrılmayı kafasına koydu.

Bu sezon Fransa’ da 22 maçta 3 gol kaydede bilen golcü oyuncu’ nun güncel piyasa değeri 15 Milyon Euro olsa da sezon sonun da serbest kalacağı için birçok takımın listesine girmiş durumda.