Galatasaray Muslera’ya Alternatif İsim Arıyor

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de şampiyonluk yolunda Fenerbahçe ile kıyasıya bir yarış içinde sezon sonuna doğru yaklaşıyorlar.

Sezon başında birçok yerli ve yabancı oyuncu ile kadrosunu güçlendirerek yeni sezona başlayan Galatasaray takımın kaptanı tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera içinde gelecek sezon için alternatif isim arayışlarına başladı.

Tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera bu sezon sakatlıklar sonrasında kalesinden uzak kalmak zorunda kalması ve artık kariyer sonuna yaklaşıyor olması nedeni ile kaleyi yeni bir isme emanet etmek istiyorlar. Galatasaray ‘ın yedek kulübesin Okan Kocuk yer alsa da kalede güven vermediği için teknik heyet 27 yasındaki kalecisine şans vermiyor.

36 yasında olan Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera kariyer sonuna doğru yaklaşırken sarı kırmızılı takım yerine ise alternatif arayışlar da 28 yaşında Hırvat kaleci Dominik Livakovic var. Hırvat ekibi Dinamo Zegreb in kalesini koruyan 28 yaşındaki kaleci Dominik Livakovic aynı zaman takımının kaptanlığını da yapıyor.

Hırvat kaleci için sarı kırmızılı takım transfer de işi kolay olmayacak. Hırvat kaleciye Villarreal ve Real Sociedad’ın ardından Manchester United da talip olması nedeni ile Galatasaray bu transfer den vaz geçe bilir. İngiliz ekibi Manchester United’ ın Hırvat kaleci Dominik Livakovic’ in 10 milyon Euro’ luk serbest kalma bedelini ödemeye hazır oldukları ortaya çıktı.

GALATASARAY BU TRANSFERİ BİTİREBİLİR İSE KALESİ UZUN SÜRE EMİN ELDİVEN’DE OLACAK

Galatasaray Hırvat ekibi Dinamo Zegreb in kalesini koruyan 28 yaşındaki kaleci Dominik Livakovic i kadrosuna kata bilir ise uzun süre daha kalesini emin eldivenlere bırakmış olacak.

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda Hırvatistan Milli Takımı ile gösterdiği performansla adından söz ettiren 28 yaşındaki kaleci Dominik Livakovic için sarı kırmızılı takım tüm imkanlarını zorlamalı.

Muslera ‘nın da düşen performansı ile beraber kalede daha güçlü ve liderlik yapa bilecek birisine ihtiyacı olan Galatasaray için nokta bir transfer olur.

Bu transferi bitirmesi için Galatasaray ‘ın önce Villarreal ve Real Sociedad ve Manchester United’ ı saf dışı bırakması gerekecek.

Bu üç takımın da Hırvat kaleci ile yakın dan ilgilendiği hatta İngiliz ekibinin simdi den 10 milyon Euro’ luk serbest kalma bedelini ödemeye hazır oldukları ortaya çıktı.

Kulübü ile 2024 yılına kadar da sözleşmesi devam eden tecrübeli file bekçisi sözleşme uzatmaya da yanaşmazken kendisinin de artık Ülkesinden ayrılıp farklı bir takım da süre almak istediğini biliyoruz.

HIRVAT LİGİNİN EN AZ GOL YİYEN KALECİSİ

Dinamo Zagreb ile bu sezon lig de 30 lig maçında kalesini koruyan Dominik Livakovic kalesinde sadece 26 gör gördü.

Şampiyonlar liginde ise 12 karşılaşmada 18 gole engel olamadı.

Hırvatistan A milli takımın da kalesini koruyan Dominik Livakovic Türkiye maçındaki performansı ile dikkat çekti.