Arda Güler’in Sözleşmesindeki Madde Fenerbahçelilerin Canını Sıkacak

Fenerbahçe bu sezon tam anlamıyla bir takım oldu. Hem tecrübeli futbolcuları hem de gençleri ile dikkat çeken Fenerbahçe’de sezonun yıldızının kim olduğunu tahmin etmek çok zor değil! Gençlerbirliği altyapısından çıkan ve henüz 14 yaşındayken Fenerbahçe’ye transfer olan Arda Güler A takıma çıkmak için çok beklemedi. Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’yi çalıştıran Vitor Pereira Arda Güler’i henüz 16 yaşında olmasına rağmen A takıma çıkardı.

Bu sezon Fenerbahçe’yi çalıştıran Jorge Jesus Arda Güler’e yeteri kadar şans tanımadı. Bu durum Fenerbahçe’nin başına iş açabilir.

Genç Oyuncu 1500 Dakika Oynamak Zorunda!

Arda Güler’in sözleşmesinde oldukça önemli bir madde mevcut! Genç oyuncu 2022 – 2023 sezonunda en az 1500 dakika süre almak zorunda! Aksi takdirde, yalnızca 5 milyon Euro karşılığında başka bir kulübe transfer olabilecek. Bir başka deyişle, Fenerbahçe böylesine önemli bir genç yeteneği elinden kaçırabilir.

Jorge Jesus Kalan Maçlarda Oyuncuyu İlk 11’de Oynatmayı Düşünüyor

Arda Güler sezonun ilk yarısını yedek kulübesinde geçirdi. Yönetim Jorge Jesus’u Arda Güler’in sözleşmesindeki madde ile ilgili olarak uyardı. Portekizli teknik adam genç yıldıza daha çok süre vermeye başladı. Ancak, Arda Güler’in sezon sonuna kadar 1500 dakika oynama süresine ulaşıp ulaşamayacağı belirsizliğini koruyor.

2005 doğumlu oyuncu bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar 15 maçta görev aldı. Bu maçlarda sahada 527 dakika kaldı. Takımına dört gol ve iki asist ile katkıda bulundu. Hatta, son olarak Fenerbahçe’nin İstanbulspor ile oynadığı ve 3-3 berabere tamamladığı maçta iki gol birden attı. Bu maçtaki performansıyla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandı. Arda Güler Süper Lig’deki diğer iki golünü Fenerbahçe’nin Kasımpaşa ile oynadığı ve 6-0 kazandığı maçta atmıştı.

2005 doğumlu oyuncu Avrupa Ligi’nde altı maçta 234 dakika süre aldı. Fenerbahçe’nin Dinamo Kiev ile oynadığı ve 2-0 kazandığı maçta bir gol atıp bir asist yaptı. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlarla beraber toplam 27 maça çıktı. Bu maçlarda sahada 962 dakika kaldı. Altı gol atıp dört asist yaptı. Jorge Jesus Arda Güler’i bundan sonraki maçların hepsinde ilk 11’de oynatmayı düşünüyor.

Genç Yıldızı İsteyen Kulüplerin Sayısı Artıyor

Arda Güler’in sözleşmesindeki 5 milyon Euro’ya serbest kalır maddesinin aktif hale gelmemesi adına uğraşılıyor. Fenerbahçe hem Süper Lig’de hem de Türkiye Kupası’nda sınırlı sayıda maça çıkacak. Arda Güler bu maçların hepsine ilk 11’de başlamak ve sahada olabildiğince uzun süre kalmak zorunda!

Genç yıldızı isteyen kulüplerden birisi Newcastle United! Yeni sezon öncesindeki transfer bütçesini 150 milyon pound olarak belirleyen İngiliz kulübü Fenerbahçe’den hem Arda Güler’i hem de Ferdi Kadıoğlu’nu transfer etmek istiyor. Buna ek olarak, Hollanda’nın Ajax kulübü de oyuncu için istekli!