Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’in Durumu

Kahramanmaraş depremi ile tüm spor müsabakaları durdurulmuştu. 23. haftadan sonra TFF 1. Lig’e ara verilmişti. 24. hafta maçlarının 3 Mart’ta başlayacağını duyuran Türkiye Futbol Federasyonu’nun ardından ligin son üçünü inceleme kararı aldık.

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’in Son 3 Takımı

TFF 1. Lig’inin puan durumuna bakacak olursak 19 takım olan ligde 19. sırayı 16 puan ile Yeni Malatyaspor aldı. 18. sırayı 16 puan ile Denizlispor ve 17. sırayı ise 16 puan ile Gençlerbirliği almıştı. Yeni Malatyaspor’un Kahramanmaraş depreminden sonra ligden çekilmesi ile birlikte 19 takımdan 18 takıma düşen ligde son sırayı Denizlispor almış oldu. Ardından Gençlerbirliği gelirken 16.sıra olan sondan üçüncülüğü ise 17 puan ile Altınordu almış oldu.

Denizlispor’un son beş haftasına bakıldığında 2 galibiyet, 2 mağlubiyet ve 1 beraberlik olduğunu görüyoruz. Gençlerbirliği’nin son beş haftasında ise 3 galibiyet ve 2 mağlubiyet olduğunu görüyoruz. Altınordu’nun son beş haftasına baktığımızda 2 beraberlik, 2 mağlubiyet ve 1 galibiyet olduğunu görüyoruz. Ligden çekilen Yeni Malatyaspor’un son beş haftasına baktığımızda ise 3 mağlubiyet, 1 galibiyet ve 1 beraberlik yaşadığını görüyoruz. 19. haftada Denizlispor evinde Yeni Malatyaspor’u ağırlamış ve onu 3- 0 mağlubiyete uğratmıştı. 20. haftada ise yine Denizlispor’un ev sahipliği yaptığı mücadelede rakibi Eyüpspor olan Denizlispor 1- 0 mağlubiyete uğramış ve Eyüpspor evine galibiyetle dönmüştü.

21. haftaya gelindiğinde Rizespor’a misafir olan Denizlispor, 3- 1 mağlubiyete uğramış, evine mağlubiyet ile dönmüştü. 22. haftada Denizlispor, Manisa FK’nü misafir etmiş ve maç 1- 1 beraberlikle bitmişti. 23. haftada lige ara verilmeden önceki son maçı ise Bandırmaspor ile olan Denizlispor, Bandırmaspor’un sahasına konuk olmuştu ve 4- 1 galibiyet ile evine dönmüştü. 19. haftada Gençlerbirliği’nin karşılaşmasına bakacak olursak, Gençlerbirliği Bandırmaspor’u ağırlamıştı. 5- 2 biten maçta Bandırmaspor evine galibiyet ile döndü. 20. haftada Altınordu sahasına konuk olan Gençlerbirliği, 2- 1 mağlubiyet ile Altınordu sahasından ayrıldı. 21. haftada ise Gençlerbirliği’nin ev sahipliği yaptığı mücadelede Boluspor’u misafir eden Gençlerbirliği, 5- 1 galip gelmiştir.

22. haftada Pendikspor ile karşılaşan Gençlerbirliği, konuk olduğu sahadan 1- 0 galibiyet ile ayrıldı. 23. hafta maçına ise kendi evinde olan Gençlerbirliği, lig ertelenmeden önce son karşılaşmasını Göztepe ile yapmış ve 1- 0 galibiyet kazanmıştır. Altınordu 19. haftada Rizespor’u evinde ağırlamıştı ve maç 0- 0 beraberlikle bitmişti. 20. haftada ise Altınordu, Gençlerbirliği’ni ağırlamış ve 2- 1 galip gelmişti. 21. haftada ise Sakaryaspor’a konuk olan Altınordu, 2- 1 mağlubiyet ile evine döndü. 22. haftada Altınordu, Boluspor’u misafir etmiş ve bu karşılaşma 1- 1 beraberlikle sonuçlanmıştı.

Yeni Malatyaspor’un Son 5 Haftası

19. haftada Denizlispor ile karşılaşan Yeni Malatyaspor, 3- 0 mağlubiyet ile evine döndü. 20. haftada Bodrumspor’u ağırlayan Yeni Malatyaspor, 3- 1 mağlup oldu. 21. haftada ise Adanspor’a konuk olmuş ve karşılaşma 2- 2 berabere bitmişti. 22. haftaya gelindiğinde ise Eyüpspor’u ağırlamış olan Yeni Malatyaspor, 2- 1 galibiyet kazanmıştı. 23. haftada ise ligden çekilmeden önceki son maçı olan Rizespor- Yeni Malatyaspor karşılaşması 5- 1 mağlubiyet ile sonuçlandı.