Tottenham Victor Nelsson’un Peşine Düştü

Galatasaray, yeni sezona son derece güçlü ve alternatifli bir kadro ile başladı. Bilhassa transferin son gününde takıma katılan Tanguy Ndombele ve Davinson Sanchez’in katkılarının çok fazla olacağı tahmin ediliyordu.

Galatasaray’ın Tottenham’a 9.5 milyon Euro ödeyerek kadrosuna kattığı Davinson Sanchez, kısa süre içerisinde harika bir performans ortaya koydu. Kolombiyalı stoper, Süper Lig’de iki maçta 180 dakika sahada kaldı. Buna ek olarak, Galatasaray’ın 3 Ekim 2023 deplasmanda Manchester United ile oynadığı maça da ilk 11’de başladı. Sahada 90 dakika kaldı. Defanstaki başarılı performansını iki güzel asist ile süsledi. Bu sayede, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde haftanın ilk 11’ine seçilmeyi başardı.

Victor Nelsson’un Pabucu Dama Atıldı

Davinson Sanchez’in performansının bu kadar harika olacağını herhalde kimse tahmin edemezdi. Taraftarlar, Kolombiyalı stoperin Victor Nelsson’un arkasında yedek bekleyeceğini, hatta yabancı sınırı yüzünden çok fazla forma şansı bulamayacağını düşünüyorlardı. Ancak, işler biraz farklı gelişti. Davinson Sanchez, Galatasaray forması ile şu ana kadar çıkmış olduğu üç maçta da çok iyiydi. Victor Nelsson’u aratmadı. Hatta, defansta Danimarkalı oyuncuya kıyasla daha çok güven verdi. Manchester United maçında yapmış olduğu iki asist ile de taraftarların gözünde normalden bile kıymetli hale geldi.

Victor Nelsson, 2023 – 2024 sezonu öncesinde birçok kişiye göre takımın alternatifsiz ismi idi. Danimarkalı stopere gelen teklifler yönetim tarafından reddedilmişti. Oyuncunun serbest kalma bedeli 25 milyon Euro idi. Gelen teklifler bu seviyede değildi. Victor Nelsson, biraz da istemeyerek takımda kaldı. Yeni sezona fena olmayan bir başlangıç yapan Danimarkalı stoperin pabucu, Davinson Sanchez transferinin ardından dama atıldı. Kolombiyalı stoperin gelişi ve çok iyi bir performans göstermesi, Galatasaray taraftarlarına Victor Nelsson’un vazgeçilmez olduğunu hatırlattı.

İngiliz Kulübü Danimarkalı Stoper İçin Galatasaray’ın Kapısını Çalacak

Tottenham, çok uzun süreden bu yana Victor Nelsson ile ilgileniyor. Galatasaray’a yakın olan kaynaklar, İngiliz kulübünün bu oyuncu için yaz döneminde Galatasaray’a teklif yaptığını dile getirmişlerdi. Ancak, Galatasaray, daha önce de ifade ettiğimiz gibi oyuncuya gelen teklifleri yetersiz bulduğu için reddetti.

Tottenham, 2023 – 2024 sezonunda Premier Lig’de son derece iyi bir performans ortaya koyuyor. Liverpool ve Manchester City ile beraber zirve mücadelesi veriyor. Tottenham, şampiyonluk yolunda daha iddialı olmak adına Ocak ayında kadrosunu birkaç isim ile takviye etmeyi hedefliyor. İngiliz kulübünün listesinde yer alan isimlerden birisi de Victor Nelsson!

İngiliz basını, Tottenham’ın Victor Nelsson için 30 milyon Euro’yu gözden çıkardığını dile getirdi. Galatasaray’ın gelmesi muhtemel bu teklife ne cevap vereceği bilinmiyor. Ancak, Premier Lig’de oynamayı çok isteyen Victor Nelsson’un bu teklife olumlu bakacağı kesin! Sarı kırmızılı takım, Victor Nelsson ayrıldığı takdirde Davinson Sanchez olsa dahi kadrosunu bir stoper ile güçlendirebilir.