TFF Joachim Löw’ü Milli Takımın Başına Geçirmek İstiyor

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nda işler yolunda gitmiyor. Milli takımımız, son olarak, Euro 2024 eleme maçında kendi sahasında Ermenistan’ı konuk etti. Söz konusu maçı çok uzun süre 1-0 yenik götürdü. Milli formayı ilk kez giyen Bertuğ Yıldırım, maçın son dakikalarında attığı golle beraberliği getirdi. Türkiye, Ermenistan ile 1-1 berabere kaldı. Bu beraberlik, taraflı tarafsız herkesi şok etti.

Milli takımımız, Ermenistan maçının ardından Japonya’ya giderek burada Japonya ile özel maç yaptı. Söz konusu maçı kazanan taraf Japonya oldu. Rakibine 4-2 mağlup olan Türkiye’de eleştirilerin merkezinde tahmin edebileceğiniz üzere Joachim Löw var.

Stefan Kuntz’un Geleceği Belirsizliğini Koruyor

Yakından takip edenlerin bildiği üzere milli takımımızı 2021 yılının Eylül ayından bu yana Stefan Kuntz çalıştırıyor. Alman teknik adamın milli takımımızı önemli başarılara taşıyacağı tahmin ediliyordu. Ancak, işler farklı gelişti. Aslında Stefan Kuntz’un milli takım karnesi çok kötü değil! 1960 doğumlu teknik adam, takımının başında çıkmış olduğu maçların çok büyük bir kısmından galibiyet ile ayrıldı. Fakat, kritik maçlarda yaşanan puan kayıpları, Stefan Kuntz’un kredisini önemli ölçüde tüketti.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Stefan Kuntz’un görevine son verdiğine dair birtakım iddialar sosyal medyaya düştü. Fakat, TFF, kısa süre sonra bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve Alman teknik adamın görevine devam ettiğini bildirdi. Yine de Stefan Kuntz ile ilgili iddiaların ardı arkasının kesilmediğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili dikkat çekici gelişmeler yaşanabilir.

Joachim Löw’ün İsmi Milli Takım ile Anılıyor

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Stefan Kuntz’un yerine geçmesi adına birçok isim ile görüştüğüne dair iddialar var. İsmi milli takım ile anılan teknik adamlardan birisi de Joachim Löw! Futbolseverler, Joachim Löw’ü yakından tanıyorlar. 63 yaşındaki teknik adam, 90’lı yıllarda Adanaspor ve Fenerbahçe’de görev yaptı.

Joachim Löw, son olarak, Almanya A Milli Futbol Takımı’nda görev yaptı. Söz konusu görevi 2006 ila 2021 yılları arasında yerine getirdi. Bir başka deyişle, 15 yıl boyunca Almanya’yı çalıştırdı. İki yılı aşkın süredir boşta olan Joachim Löw’ün Türkiye’de çalışıp çalışmak istemeyeceği belirsizliğini koruyor. Türkiye Futbol Federasyonu, deneyimli teknik adamı ikna etmek adına çaba gösterecek.

Alternatiflerden Birisi Vincenzo Montella!

İsmi milli takım ile anılan tek teknik direktör Joachim Löw değil! 2021 ila 2023 yılları arasında Adana Demirspor’u çalıştıran Vincenzo Montella’nın da milli takımın yeni teknik direktörü olacağına dair iddialar mevcut! Hatta, İtalyan teknik adam, geçtiğimiz günlerde kendisine bu konuyla ilgili olarak yöneltilen soruya olumlu bir cevap verdi. Bir başka deyişle, milli takımda görev yapmaya sıcak baktığını dile getirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu, en geç bir ay içerisinde milli takımın yeni teknik direktörünü açıklamaya hazırlanıyor.