Süper Lig’de Küme Düşmeme Mücadelesi Nefesleri Kesiyor

Süper Lig’de 29. hafta maçları sona ererken hem şampiyonluk yarışının hem de küme düşmeme mücadelesinin önem kazandığının altını çizebiliriz. Gelin, son beş sırada yer alan takımlara bir göz atalım!

Ligin Son Sırasında Hatayspor Bulunuyor

Hatayspor 2022 – 2023 sezonuna büyük hedefler ile başlamıştı. Teknik direktörlüğe Volkan Demirel’in gelmesinin ardından çıkışa geçen Hatayspor en azından ligden düşmeyeceğinin sinyallerini veriyordu. Fakat, 6 Şubat 2023 günü yaşanan deprem Hatay şehrinin kaderini değiştirdi. Bu deprem on şehri etkiledi. Hatay diğer şehirlere kıyasla daha çok insanını kaybetti. Şehrin önemli bir kısmı yok oldu.

Hatayspor bu şartlar altında lige devam edemeyeceğini TFF’ye bildirdi. Sonuç olarak, Gaziantep FK ile beraber Hatayspor’un ligden çekilmelerine karar verildi. Ancak, Hatayspor önümüzdeki sezon kaldığı yerden devam edecek. Bir başka deyişle, Süper Lig’de olacak. TFF; Hatayspor ile maçı olan takımları hükmen galip sayıyor. Bu yüzden, Hatayspor’un ligin son sırasına yerleştiğini söyleyebiliriz.

Ümraniyespor Küme Düşme Hattından Bir Türlü Kurtulamıyor

Bu sezon Süper Lig’e yükselen Ümraniyespor sezonun belki de en büyük hayal kırıklığı oldu. İstanbul temsilcisinin bu kadar kötü bir performans ortaya koyacağını herhalde kimse tahmin etmezdi. Ümraniyespor Süper Lig’de şu ana kadar 27 maça çıktı. Söz konusu maçların sadece beşini kazanabildi. Sekiz beraberlik ve 14 mağlubiyet aldı. Atmış olduğu 36 gole karşılık olarak kalesinde 48 gol gördü. 27 haftada sadece 23 puan toplayabildi. Güncel tarih itibariyle, Süper Lig’in 18. sırasında yer alıyor.

Gaziantep FK Hatayspor ile Aynı Kaderi Yaşıyor

Gaziantep FK 2022 – 2023 sezonuna Erol Bulut ile başlamıştı. Alınan kötü sonuçlardan dolayı Bulut ile yollar ayrıldı. Gaziantep FK bu sezon tıpkı Hatayspor gibi küme düşmeme mücadelesi veriyordu. Ancak, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan yüzyılın felaketi Gaziantep şehrini de yıktı. Gaziantep FK tıpkı Hatayspor gibi ligden çekildi. TFF; Gaziantep FK ile maçı olan takımları hükmen galip sayıyor. Bu yüzden, Gaziantep FK’nın güncel tarih itibariyle 17. sırada yer aldığını söyleyebiliriz. Ancak, onlar da Hatayspor gibi önümüzdeki sezon da Süper Lig’de mücadele edecekler.

İstanbulspor Başakşehir Galibiyeti Umutlandı

İstanbulspor Süper Lig’in 29. haftasında kendi sahasında Başakşehir ile karşılaştı. Maçın favorisi tahmin edebileceğiniz üzere Başakşehir idi. Ancak, İstanbulspor güçlü rakibini 1-0 yenerek haftanın sürprizine imza attı.

İstanbulspor şu ana kadar Süper Lig’de 27 maça çıktı. Bu maçlarda 27 puan toplayabildi. Güncel tarih itibariyle, 16. sırada yer alıyor. Sarı siyahlı takım Ümraniyespor ile beraber küme düşmenin en önemli adayı! Kalan haftalarda toplayabildiği kadar puan toplaması şart!

Giresunspor Sivasspor Galibiyeti ile Moral Buldu

Karadeniz temsilcisi 29. haftada Sivasspor’u 1-0 yenerek 15. sıraya yükselme başarısını gösterdi.