Süper Lig’de 28. Hafta Sonunda Üst Sıralarda Durum Nasıl?

Süper lig’ de geride kalan 28. Hafta sonunda lider değişmezken ikincilik iki kez değişti. Siyah beyazlı takım Beşiktaş maç fazlası ile ikinciliği sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘den alırken Pazar günü Fenerbahçe Fatih Karagümrük galibiyeti ile yeniden Beşiktaş ‘tan ikinciliği aldılar.

Üst sıralarda lider sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de 28. Haftayı BAY olarak maç oynamadan geçerek tamamladılar.

Alt sıralarda ise Beşiktaş kendi sahasında hata yapmadan Karadeniz ekibi Giresunspor ‘u 3 – 1 ‘ lik skor ile mağlup ederek maç fazlası ile sarı laciverti takım Fenerbahçe’den 2. Ligi almıştı.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe İstanbul ‘da kritik mücadelede Fatih Karagümrük deplasmanında 1 – 0 geriye düştükleri mücadelede 2 – 1 ‘ lik galibiyet ile sahadan ayrılırken 2. Ligi Beşiktaş ‘tan da almış oldular.

Adana Demirspor 28. Haftayı hükmen 3 puan ile tamamlarken, Başakşehir ise Sivasspor ile 1 – 1 ‘ lik skor ile puanları bölüşerek ayrıldılar.

Süper lig de ilk 5 sıra 28. Hafta sonun da lider sarı kırmızılı takım Galatasaray 63 puan da kalırken 2. Fenerbahçe 57 puana ulaşırken, Beşiktaş 55 puan ile 3. Sırada 48 puan ile Adana Demirspor 4. Sırada ve 5. Sırada ise Başakşehir 45 puan ile yer aldılar.

İkincilik İçin Beşiktaş İle Fenerbahçe Yarışıyor

Süper lig ‘in 28. Hafta sonunda siyah beyazlı takım Beşiktaş ile sarı lacivertli takım Fenerbahçe arasında 2. Lik yarışı vardı.

Süper Lig’in 28. Haftasında siyah beyazlı takım Beşiktaş kendi sahasında alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Karadeniz ekibi Giresunspor’ u 3 – 1 ‘ lik skor ile mağlup ederek rakibi Fenerbahçe ‘ den 2. Ligi almışlardı.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ise Süper lig ‘in 28. Haftasında İstanbul ‘da kritik mücadelede Fatih Karagümrük deplasmanın da 1 – 0 geriye düştükleri mücadelede 2 – 1 ‘ lik galibiyet ile sahadan ayrılırken 2. Ligi de rakibi Beşiktaş tan aldılar.

Lider sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ın en yakın takipçisi olan Sarı lacivertli takım Fenerbahçe rakibinin BAY Geçtiği hafta da 3 puan ile sahadan ayrılarak aradaki puan farkını da 6’ ya indirmiş oldular.

Haftanın kritik mücadelesinde Sarı lacivertli takım Fenerbahçe önemli bir 3 puan alarak Galatasaray ı son maça kadar takip edeceklerini göstermiş oldular.

Adana Demirspor Oynamadan 3 Puan Aldı

Süper lig ‘in bu sezon ki sürpriz ekiplerinden olan Adana Demirspor 28. Haftayı hükmen galip olarak geçerek 3, puan ile tamamlayarak zirveden kopmadılar.

Adana Demirspor bu sezon Avrupa kuplarına katılma mücadelesi içinde olan takım sezon sonunda bir aksilik olmaz ise istediklerini alacaklar gibi görünüyor.