SÜPER LİG’ DE YENİ SEZON ÖNCESİNDE KONYASPOR NE DURUMDA?

Süper ligin köklü ve güçlü Anadolu takımlarından birisi olan yeşil beyazlı ekip Konyaspor yeni sezon hazırlıklarına devam ediyorlar.

Yeşil beyazlı ekip Konyaspor süper lig de geçtiğimiz 2022 / 23 sezonun da 2 teknik adam ile çalıştılar.

Süper lig de sezonu Sırp teknik adam olan Aleksandar Stanojević’ i ile tamamlayan Yeşil beyazlı ekip Konyaspor lig de çıktıkları 36 karşılaşmada 12 galibiyet 15 beraberlik ve 9 mağlubiyet ile beraber toplaya bildikleri 51 puan ile sezonu 8. Sırada tamamlamışlardı.

Yeni sezon için hazırlıklarına Sırp teknik adam olan Aleksandar Stanojević yönetiminde devam eden Yeşil beyazlı ekip Konyaspor da yeni sezon öncesin de yeni bir sponsorluk anlaşması da gelerek kulübün bütçesi gelişmiş oldu.

Konyaspor ‘ da yeni sezon da en çok merak edilenlerden birisi de kadroya katılması planlanan yeni isimler.

Kadrosunu genişletmek için transfer çalışmalarına yeni sezon öncesinde devam eden Yeşil beyazlı ekip Konyaspor ‘ da birçok isim geçiyor.

TÜMOSAN KONYASPOR ‘UN YENİ İSİM SPONSORU OLDU

Konya’yı tarım sektöründen savunma sanayiye kadar birçok alanda gururla temsil eden TÜMOSAN artık Anadolu’ nun güçlü ekiplerinden birisi olan Yeşil beyazlı ekip Konyaspor ile beraber güçlerini birleştirdiler.

Yeni 2023 – 2024 Sezonun ’da Konyaspor’un isim sponsoru yerli ve milli üretimin öncüsü TÜMOSAN oldu.

Anadolu takımları arasında iki sezondur Süper Lig’de başarı ivmesini yükselten, 42 bin kişilik stadyumunu güçlü taraftarıyla dolduran Yeşil beyazlı ekip Konyaspor, yeni sezona TÜMOSAN gücüyle devam edecek.

SIRP TEKNİK ADAM DAHA AGRESİF BİR KONYASPOR OLUŞTURMAK İSTİYOR

Yeşil beyazlı takım Konyaspor Teknik Direktörü Aleksandar Stanojevic, takım ruhunu yakalamak, gayret ve sürekliliğin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Sırp teknik adam yeni sezon da olabildiğince geçen sezona kıyasla çok daha aktif ve çok daha tehlikeli, çok daha agresif bir Konyaspor hedefliyorlar.

Konyaspor yeni sezon hazırlıklarına 1. etap kampı çerçevesinde Teknik Direktör Aleksandar Stanojevic yönetiminde devam ediyor. Kayacık Tesisleri’nde yapılan antrenmanlar da takımına güçlenmesi için oldukça sıkı bir yükleme antrenmanları gerçekleştiriyorlar.

Erzurum kampında daha güçlü ve sert geçmesi beklenirken Sırp teknik adam da yeni sezon da takımda eksik olan 10 numara ile 6 numara ya bir transfer bekliyor.

KONYASPOR’ DA GİDEN ÇOK GELEN YOK

Konyaspor yeni sezon öncesinde kadrosunda yer alan Endri Çekici, Pozuelo, Povicic, Mame Diof ile yollarını ayırdılar.

Yeni isimler arasında ise 10 ve 6 numara arayışlarına devam eden Konyaspor Sırp ekibi Partizan da forma giyen 26 yasındaki orta saha Danilo Pantic ile yakından ilgileniyorlar.

26 yasındaki orta saha oyuncusu geçen sezon takımı Partizan ile beraber toplamda 19 karşılaşmaya çıkarken 1 gol sevinci yasadı.