Skubic Futbolu Bırakmaya Hazırlanıyor

2016 yılında giymeye başladığı İttifak Holding Konyaspor formasıyla bir kulüp efsanesi haline gelen Nejc Skubic, sezon sonu için şok edici bir karar verdi.

İttifak Holding Konyaspor forması ile senelerdir Spor Toto Süper Lig’de çok başarılı bir performans sergileyen ve neredeyse her transfer sezonunda ismi, başta Türkiye’nin 4 büyük kulübü başta olmak üzere nice takımla anılan Nejc Skubic futbolu bırakma kararı aldı.

Henüz 32 yaşında olan ve hala saha içinde üst düzeyde performans gösteren Slovenyalı futbolcunun bu kararı hem İttifak Holding Konyaspor taraftarları hem de Türkiye’deki tüm futbolseverler tarafından üzüntüyle karşılandı.

Zira taraflı tarafsız herkesin beğenerek izlediğin Skubic’in sahalardan erken ayrılmasını kimse ne bekliyor ne de istiyordu.

Aile Her Şeyin Üstündedir

skubic

Slovenya’dan çıkıp Spor Toto Süper Lig’de İttifak Holding Konyaspor gibi markalaşmış bir kulübün efsanesi olmak elbette kolay değil. Zaten bilindiği gibi bunu başarabilmiş pek fazla sayıda oyuncu da yok.

İşte böyle bir ortamda Nejc Skubic, İttifak Holding Konyaspor camiası için çok özel bir konumda yer alıyor. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Slovenyalı bek oyuncusuyla yeni bir anlaşma yapmak için planlarını yapan İttifak Holding Konyaspor Yönetim Kurulu, oyuncunun kararına da elbette saygı duyuyor.

Zira başarılı sağ bekin bu kararının arkasında ailesel nedenler yatıyor. Küçük bir oğlu olan ve üzerinde evladının sorumluluğunu da taşıyan Skubic, futbolu da oğlu için bırakıyor.

Uzun süredir anavatanından ayrı olan ve futbol kariyeri sebebiyle birçok farklı yerde yaşayan oyuncu, çocuğunun ve ailesinin düzenli bir hayata geçmesini istiyor.

Oğlunun okul çağına gelmesi sebebiyle eğitimini Slovenya’da almasını isteyen futbolcumuzun kararının temelinde de bu yatıyor.

Haliyle konu aile olduğunda kimsenin diyecek bir şeyi de kalmıyor. Yine de gelen haberler Skubic’in ailesiyle birlikte bu kararını gözden geçireceği ve nihai kararını sezonun sonunda vereceği yönünde.

İttifak Holding Konyaspor ailesi, kararı ne olursa olsun elbette kulüp efsanesi oyuncularını destekleyip onun adının kulüp tarihindeki yerini mutlaka muhafaza edecektir. Bunun da üstüne kulüp, eğer Slovenyalı yıldız kararından dönmezse sezon sonunda kendisi için görkemli bir veda organize etmeyi de planlıyor.

Skubic Kariyerinin Çoğunu Burada Geçirdi

Profesyonel futbol yaşantısına Slovenya’nın NK Interblock takımında başlayan başarılı sağ bekin kariyeri aslında pek de parlak başlamamıştı.

2008’de başlayan bu profesyonel yolculukta büyük çoğunlukla NK Interblock takımının futbolcusu olarak yürüyen oyuncu, Slovenya ekibinden bir diğer Slovenya temsilcisi Ivancna Gorica ve Drava Ptuj’a da geçiş yapmıştı.

2011 yılında ilk kez ülkesi dışına çıkarak Romanya’ya giden oyuncu, 2012’de ise NK Domzale’ye transfer olarak ülkesinden fazla ayrı kalamamıştı.

NK Domzale’de 4 yılda 132 maçta oynayan Skubic, 2016’de ise 100 bin Euro karşılığında İttifak Holding Konyaspor’a gelmişti.

O güne kadar profesyonel anlamda 5 farklı takımda toplam 200 maça çıkan futbolcu, sadece İttifak Holding Konyaspor’da 252 maçta görev alarak tüm kariyerinin en uzun süresini Konya’da geçirmişti.