Ryan Kent Transferi Bitti İddiası

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de şampiyonluk umutları matematiksel olarak devam etse de lider sarı kırmızılı takım Galatasaray ile aradaki puan farkı 5’ e çıktı.

Gelecek sezon için transfer çalışmalarına başlayan sarı lacivertli takım yeni sezona güçlü ve iddialı girmek için kolları sıvadılar.

Transfer listesi de belli olan sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de ilk hedefleri 26 yasındaki sol kanat oyuncusu olan İngiliz Ryan Kent oldu. Uzun süredir pesinde oldukları oyuncu için imza aşamasına gelindi söylentileri ortaya çıkarken sarı lacivertli takımın büyük oran da bu transferi de bitirdiği düşünülüyor.

Gelecek sezona da daha güçlü bir kadro ile girmek isteyen sarı lacivertli takımın sezonun ilk transferi Ryan Kent oluyor. Fenerbahçe oyuncuyu 3 yıl toplam 5,1 milyon Euro maaşa ikna etti. Uzun süredir pesinde oldukları 26 yasındaki sol kanat oyuncusu olan İngiliz Ryan Kent büyük olasılık ile sezon sonun da sarı lacivertli forma ile onu göreceğiz. 26 yaşındaki futbolcuya seneliği 1,7 milyon Euro’dan toplam 5,1 milyon Euro maaş ödeneceği ortaya çıktı.

Sarı lacivertli takım da kanat forvet olarak hızlı ve süratli bir isim arayışlarında en doğru tercihlerinden birisi olduğu kesin.

FENERBAHÇE RYAN KENT’E İMZAYI ATTIRIYOR

26 yasındaki sol kanat oyuncusu olan Ryan Kent ile sarı lacivertli takım ile 3 yıllık bir anlaşma yapacak.

Rangers ile sözleşmesini tamamlayan futbolcuyla her konuda anlaşma sağlayan sarı lacivertli takım 26 yaşındaki futbolcuya seneliği 1,7 milyon Euro’dan toplam 5,1 milyon Euro maaş ödeyecekler.

Bu sezon ki transferlerinde ses getiremeyen sarı lacivertli takım gelecek sezona bomba gibi girmek istiyorlar.

Gelecek sezon kadrosunu güçlendirerek Avrupa ve Süper lig de uzun yıllardır bekledikleri o başarıyı artık yakalamak istiyorlar.

İskoç ekibi olan Glasgow Rangers ile sezon sonun da sözleşmesi de sona erecek olan 26 yasındaki sol kanat oyuncusu olan İngiliz Ryan Kent’ e sarı lacivertli takıma büyük katkı sağlayacaktır.

Sarı lacivertli takım bu transfer sürecinde Belçika ekibi olan Club Brugge’ ün devreye girmesi işleri zorlaştırmasına rağmen iyi yürüttükleri bu transfer sürecinden güzel sonuçlar aldılar.

RYAN KENT BU SEZONU NASIL GEÇİRDİ?

İskoçya ekibi olan Glasgow Rangers’ da forma giyen 26 yasındaki kanat oyuncusu Ryan Kent bu sezon takımın da2 9 lig maçına çıkarken bunların 28’ inde ilk 11de başlayarak takıma destek oldu.

Sol kanatta çizgide oynayan tecrübeli isim gol bölgesinde etkili olamasa da asist anlamında daha çok golü hazırlayan kişi olarak takımında görev aldı.

Bu sezon 3 gol 8 de asist katkısı yaptığı takımın da dikkat çeken bir performans sergiledi diye biliriz.

Kariyerine Liverpool alt yapısında başlayan ve sonrasında Freiburg ve Bristol City de kiralık olarak süre aldı.

Kulübü ile sözleşmesi bu sezon sonunda sona eren oyuncu artık kariyerine süper lig de devam edecek gibi.