Okan Buruk’un Galatasaray Performansı Nasıl Geçiyor?

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de çıktığı 25 karşılaşma sonunda 19 galibiyet 3 beraberlik ve 3 mağlubiyet alarak 60 puan ile lig de liderlik koltuğuna yer alıyorlar.

Sezona tecrübeli teknik adam Okan Buruk ile başlayan sarı kırmızılı takım Galatasaray yeni bir teknik yapı idari kadro ve yönetim ile beraber yeni sezonu açmışlardı.

Geçen sezon ki kötü performans sonrasında sarı kırmızılı takımı ayağa yeniden kaldırmak için kolları sıvayan yeni yönetim ve teknik heyet şuan ki gelinene nokta da büyük paya sahipler.

Yeni yönetim ile sezona başlayan sarı kırmızılı takım da Okan Buruk ‘un da transfer de istediğinin daha fazlasını da yaparak kaliteli bir kadro ile sezona başladılar.

Sezon başında biraz tökezlemiş olsalar da sonrasında Okan Buruk ‘un takıma dokunuşları ile iyi bir ivme yakalayarak kendilerini şampiyonluğun en güçlü adaylarından birisi yaptılar.

Süper lig de üst üste 14 maçlık galibiyet sonrasında sarı kırmızılı takım da moraller çok yerinde olsa da Konyaspor maçında ki mağlubiyet takımın motivasyonunu aşağı yönlü çekti.

Son karşılaşmalardaki takımın kötü oyunu ve Okan Buruk ‘un kadro da ki oyuncu değişiklikleri biraz hatalı olsa da hala liderlik koltuğunda olduklarını paniğe hiç gerek olmadığını anlamaları gerekecek.

Okan Buruk Oyun İçinde Hızlı Ve Panik Kararlar Vermemeli

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de üst üste 14 maçlık galibiyeti sonrasında Konyaspor deplasmanında alınan 2 – 1 ‘ lik mağlubiyet ile şampiyonluk yolunda ağır bir yara aldılar.

Sezona çok iyi başlamasa da sonrasında Okan Buruk ‘un takıma olan dokunuşları, oyun planının taktiğinin sahaya yansıması, yedek kulübesinde kalıp oyuna sonradan dahil olacak oyunların motivasyonunu yüksek tutmak bunları yapabilmek Okan Buruk’ u sezon sonunda büyük hoca olmasını sağlayacak.

Okan Buruk son Konyaspor maçındaki performansı ile belki de puan kaybının en büyük faturası ona çıktı.

İlk 11’ i kurmada Konyaspor maçına hatalı olduğu yerler vardı. Savunmada Kaan Ayhan tercihi yanlış alınmış bir karar. Emin Bayram ile daha önce yan yana oynayan Abdülkerim tercih edilmesi daha doğru bir hamle olacaktı.

L. Torreira yerine Berkan Kutlu ile oyuna başlaması aynı şekilde hazır beraber oynayan takımı bozması sonucunu da getirdi.

Oyun içinde verdiği oyuncu değişikliğindeki kararlar ise onun seviyesindeki bir teknik adam için hiç olmadı.

Sarı kırmızılı takım geriye düştüğü karşılaşmalar da veya rakibinin vitesi attırdığı tek farklı galibiyetlerdeki kararları takımı zor anlarda bıraktı.

Okan Buruk İyi Ama Kadro Daha İyi

Sarı kırmızılı takımın bu seneki kadrosu diğer sezonlara bakıldığında bir tık daha iyi. Yıldız isimler ile beraber genç yetenekli oyuncu grubu ile bir arada olmak teknik adam için iyi olsa da tecrübe konusunda takıma teknik ve taktik açıdan verecekleri yetersiz olunca kalite farkı ortaya çıkıyor.