Konyaspor’un Sezon Sonu Raporu Nasıl Oldu

Spor Toto Süper Lig’İn 2020 – 2021 sezonunu 11. olarak bitirmeyi başaran takım İttifak Holding Konyaspor oldu. Sezonun genelinde inişli çıkışlı bir performans sergileyen teknik direktör Ersan Parlatan İttifak Holding Konyaspor, sezon içerisinde ortalama bir performans ortaya koydu.

Sezon boyunca oynamış olduğu 40 maçta 12 galibiyet, 14 beraberlik ve 14 mağlubiyet alan yeşil beyazlı takım, toplamda 50 puan topladı. İç sahada oynadığı 20 maçta 7 galibiyet, 9 beraberlik ve 4 mağlubiyet alarak 30 puan; dış sahada oynadığı 20 maçta ise 5 galibiyet, 5 beraberlik ve 10 mağlubiyet alarak 20 puan aldı.

Öte yandan 40 maçta rakip kalelere 49 gol atmayı başaran İttifak Holding Konyaspor, kendi kalesinde 48 gol gördü. Sezon genelinde yeşil beyazlı takımın yaptığı flaş transferler Samuel Eduok, Zymer Bytyqi, Ibrahim Sehic, Amar Rahmanovic ve Musa Çağıran olmuştu. Öte yandan Ömer Ali Şahiner, Jens Jönsson, Paolo Hurtado, Fallou Diagne ve Thuram İttifak Holding Konyaspor’da yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

İttifak Holding Konyaspor’un Sezonunda Göze Çarpan Oyuncular

Spor Toto Süper Lig’de sezonu 11. olarak bitiren teknik direktör Ersan Parlatan yönetimindeki İttifak Holding Konyaspor, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Sehic, Eray Birniçan, Erten Ersu, Ozan Oruç, Skubic, Abdülkerim Bardakcı, Guilherme, Ahmet Çalık, Adil Demirbağ, Barış Yardımcı, Alper Uludağ, Anicic, Jevtovic, Shengelia, Hadziahmetovic, Milosevic, Sekidika, Oğuz Kağan Güçtekin, Bytyqi, Miya, Rahmanovic, Musa Çağıran, Diomande, Eduok, İsmail Güven, Doğan Gölpek, Volkan Fındıklı, Emre Pehlivan, İzzet Karaboğa, Hüseyin Biber, Cikalleshi, Kravets, Dacı ve Ahmet Karademir.

– Konyaspor’da 2020 – 2021 Sezonunda Gollerin Aranılan İsimleri

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda İttifak Holding Konyaspor’da en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Artem Kravets 9 gol, Sokol Cikalleshi 8 gol, Levan Shengelia 5 gol, Marko Jevtovic 4 gol ve Amir Hadziahmetovic 4 gol atan futbolcular oldular. Öte yandan yeşil beyazlı takımın en çok asist yapan futbolcuları ise 5 asist ile Zymer Bytyqi, 5 asist ile Nejc Skubic, 5 asist ile Guilherme, 4 asist ile Aldürkerim Bardakcı ve 4 asist ile Amar Rahmanovic oldu.