Konyaspor’un Sezon Başı Olmasına Rağmen Stat Sıkıntısı Bulunuyor

Geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper ligin en etkili ve beklentilerin üzerine çıkan takımı olan Konyaspor 2022 2023 sezonuna hiçte istediği gibi başlayamadı. Yeşil beyazlı ekip hiç beklenmedik bir şekilde UEFA Konferans ligi ön eleme etabında İsviçre 2. Lig ekiplerinden FC Vaduz’a kendi evinde 2 – 4 skor ile mağlup oldu ve elendi. Bu maç öncesinde ise Konyaspor’un oyununu çok olumsuz etkileyen bir gelişme oldu ve stat zemini krizi patlak verdi. Bunlarla birlikte 2022 2023 sezonunda Spor Toto Süper ligde ilk iki maçta galibiyet dahi alamayan Konyaspor gol bile atmayı başaramadı.

Konyaspor 3. Hafta İstanbulspor ile oynayacağı maçın öncesinde hazırlıklara bugün başladı. Teknik direktör İlhan Palut kendi stat zeminlerinin bulunduğu kötü durum sebebi ile Eskişehir’de oynadıkları İstanbul Başakşehir mücadelesinin ardından oyuncularına Cuma gününe kadar izin vermişti. Geçen sezonun en etkili ekiplerinden biri olan Konyaspor bu sezon Avrupa’da dahil olmak üzere resmi maçlarda en son oynadığı Bate Borisov mücadelesinde galip gelmişti.

Konyaspor iyi başlamadığı 2022 2023 sezonunda yaşadığı zemin sorunu ile evsiz kalma tehlikesi ile burun buruna geldi. Konya’nın ev sahipliği yaptığı 5. İslami Dayanışma oyunları açılış töreni sebebi ile stat çimleri zarar gören MEDAŞ Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu zemini futbol müsabakalarında neredeyse kullanılamaz hale geldi hatta tabiri caizse patates tarlasına döndü. Bu sebeple yeşil beyazlı ekip ilk ev sahibi olacağı İstanbul Başakşehir mücadelesini 335 km uzaklıktaki Eskişehir’de oynadı.

Konyaspor’da Zemin İçin Çalışmalar Hız Kazandı

Sezon planlamasına zarar veren Zemin probleminin ardından yeşil beyazlı ekipte personeller çalışmalara başladı. 5. İslami Dayanışma oyunlarının açılış seremonisinde zarar gören MEDAŞ Konya Büyükşehir Belediye stat zemini için yenileme ve iyileştirme çalışmaları sürdürülüyor. Stat zeminleri ve çim konusunda profesyonellerden yardım alan ve kısa sürede tamamlanması için harekete geçen Konyaspor’da yetkililer zeminin yeniden maç oynayacak seviyeye en kısa sürede gelmesini istiyor. Stat zemininde meydana gelen sorunlar sebebi ile Konya Büyükşehir belediyesi ile yeşil beyazlı ekip bu sorunun çözülmesi için birlikte çalışıyor.

Konyaspor İstanbulspor Hazırlıklarına Başladı

Teknik direktör İlhan Palut ’un kendi evlerinden 335 km uzakta sözde iç saha olarak oynadıkları İstanbul Başakşehir mücadelesinin ardından öğrencilerine Cuma gününe kadar izin vermişti.  2 günlük iznin sona ermesi ile birlikte kulübün tesislerinde top başı yapan Konyaspor’da çalışmalar tüm hızı ile sürdü. 22 Ağustos Pazartesi günü saat 19:15’te İstanbulspor’un konuğu olacak Konyaspor iki günlük izni geride bıraktı.

Yeşil beyazlı ekip Koyuncu grup kayacık tesislerinde yapılan çalışmalara ile İstanbulspor hazırlıklarına başladı. Konyaspor bugünkü antrenmanda önce Core mobilizasyon çalışması ile başladı. Antrenman daha sonra 8’e 3 top kapma çalışması ve düz koşu ile devam etti. Yeni Transfer Uche Ikpeazu ise antrenmanda takıma katıldı.