KONYASPOR’DAN KASIMPAŞA MAÇI HAKEMİNE TEPKİ

Süper Ligi’n 9. haftasında İttifak Holding Konyaspor ile Kasımpaşa takımları MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadyumu’nda karşılaştı. ( Abdullah Coşkun – Anadolu Ajansı )

İttifak Holding Konyaspor Sportif Direktörü Adnan Erkan, Kasımpaşa maçında görev alan hakemler ile ilgili eleştirilerde bulundu. Yasin Kol‘un yapmış olduğu fahiş hatalar olduğuna ve bunlara sessiz kalınamayacağını söyledi.

Yeşil şimşek Konyaspor iç sahada karşılaştıkları Kasımpaşa’yı 2-1 mağlup etti. Kulübün sportif direktöre Adnan Erkan, maçı yöneten genç hakemlere eleştiride bulundu. Fakat genç hakemleri desteklediklerini de belirtti.

KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARIYLA İŞTE O KONUŞMA

”Dünkü karşılaşmada hepimiz şahit olduk ki hem yardımcı hakemler  hem karşılaşmanın orta hakemi Yasin Kol hem de VAR hakemleri telafi etmekte zorlandığımız hatalar yaptı. Süper Lig’de bir gün önce aynı pozisyona VAR marifetiyle penaltı kararı verenler, yine geçtiğimiz sezon Gaziantep maçında kendi oyuncumuzun ayağından sekip eline çarptığı halde VAR’ın devreye girmesiyle beyaz noktayı gösterenler, ceza sahası için de Kasımpaşalı savunma oyuncusunun bir voleybolcu gibi topa eliyle hamle yapmasını görmezden geldi.

Maç Sonucu: 2-1

Dünkü maçta hakemin direkt olarak penaltıyı verdiği pozisyonda nasıl VAR devreye girdiyse, ceza sahası içinde elle kontrol edilen pozisyonda da VAR hakemlerinden mutlaka uyarı gelmeliydi. Ne yazık ki sadece bizim değil maçı izleyen tüm sporseverlerin bu yöndeki beklentileri karşılık görmedi. Karşılaşmanın hakeminin bu pozisyonda açısı son derece netti.

Ancak göremediğini kabul ederek uzun süre VAR’ın devreye girmesini bekledik. Bu kadar berrak, tartışmasız pozisyonun hangi gerekçeyle cezalandırılmadığını açıkçası çok merak ediyoruz. VAR konusunda hala herhangi bir standardın oluşturulmaması an itibariyle Türk futbolunun en büyük sorunlarından biri olarak karşımızda durmaktadır. Bunu dün oynadığımız maçta bir kez daha tecrübe etmenin büyük üzüntüsü içindeyiz”

TECRÜBELİ YA DA GENÇ TÜM HAKEMLERİMİZDEN CESUR VE ADİL YÖNETİMLER BEKLİYORUZ

Hakemlerin maçları iyi yönetemediğine ve var hakemlerinin de doğru kararlar alamadıklarına vurgu yapan adnan erkan oyunun  sonucunu etkilediklerini ima etti. Bugün kazandık fakat fahiş hatalar vardı oyunda dedi.

Tartışmalı pozisyonların olmaması gerektiğini söyleyen sportif direktör iyi niyetlerinin kötü yönde etkilendiğini söyledi. Her puanın çok değerli olduğunu ve hatalardan dolayı kimsenin puan kaybetmek istemediğini belirtti. Tecrübeli ya da genç tüm hakemlerimizden cesur ve adil yönetimler bekliyoruz” diye konuştu.