Konyaspor’da Yaşanan Şanssızlıklar

Konyaspor’un teknik direktörü İsmail Kartal, sezon başından bu yana devamlı olarak şanssızlıklar yaşadıklarını belirten açıklamalar yaptı.

Mağlubiyet ile karşılaştıkları maçlarda bile kazanmayı hak edecekleri oyunlar oynadıklarını savundu.

Cumartesi günü oynanacak olan Ankaragücü maçı içinde hazırlıklar başladı. Kayacık Tesisleri’ndeki antrenman öncesinde takımın teknik direktörü İsmail Kartal açıklamalarda bulundu.

“Her takım gibi hastalık ve sakatlıkla ile uğraşıyoruz.”

Ligdeki diğer takımlar gibi Konyaspor’unda covid-19 nedeni ile hastalıklar ve sakatlıklar ile uğraştıklarını belirtirken Kartal, “Gerçekten futbol dünyası çok zor günler geçiriyor ve bütün kulüpler, bütün teknik adamlar ve futbolcular gerçekten çok zor şartlar altında mücadele veriyor.

Sorduğunuz zaman acaba bu mücadele eşit şartlarda mı oluyor diye, bunun değerlendirmesini kamuoyuna bırakıyorum. Biz biraz daha fazla şanssızlıklar yaşadık.

Hesapta olmayan Anicic’in çapraz bağlarının kopması, 1-2 oyuncunun menüsküs olması, birkaç oyuncunun beklemediğimiz sakatlıklar yaşaması bizim işimizi biraz daha zorlaştırdı diye düşünüyorum ama buna rağmen biz takım olarak iyi çalışan, birbirine saygı duyan bir ekibiz.

Bu saygılı ortamda yapmış olduğumuz gerek fiziksel ve taktik antrenmanlarımızla, özellikle bizim oyun içinde sistem değişiklikleri, oyun içindeki rakibe göre yaptığımız hamlelerin hepsine yerinde ve zamanında cevap vermiş olduk” dedi.

“Kaybettiğimiz maçlarda bile biz kazanmayı hak ettik.”

Üzüldükleri ve kaybettikleri birkaç maç olduğunu belirten Kartal, “Kaybettiğimiz maçlar oldu ama sezon başından bugüne baktığımız zaman biz bütün maçları kazanmayı hak edecek bir oyun oynadık. Kaybettiğimiz maçlarda bile biz kazanmayı hak ettiğimizi düşündük.

Benim felsefem futbolu çirkinleştirmeyen, futbolu hücumsal anlamda oynamaya çalışan bir takım oluşturmak. Kısa bir dönem olmasına rağmen hücum futbolunu bugüne kadar iyi yaptığımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kaleci İbrahim Sehic ise şu zamana takımca en iyi performanslarını sergilediklerini söylerken, “Bunu da skora yansıtmayı başardık.

Ümit ediyorum ki önümüzdeki maçlarda da daha iyi bir performans sergileyip, daha başarılı bir yerde noktalayacağız” açıklamasını yaptı.

Erzurumspor maçına da değinen Sehic, “Erzurumspor’un benim için ayrı bir yeri var. Oradaki arkadaşlarımı gördüğüm için çok mutluyum.

Ayrıca takımım adına üç puan aldığımız için mutluyum. Ankaragücü maçı için bugünden itibaren çalışmalarımıza başlayacağız ve Ankara’ya kesin galibiyet için gideceğiz” dedi.