Konyaspor’da 8 Eksik!

Konyaspor’da Sakatlıklar ve Covid-19 Can Sıkmaya Devam Ediyor

Süper Lig’de 11. Haftada sahasında ağırlayacağı  Erzurumspor maçının hazırlıklarına devam eden yeşil-beyazlı ekipte sakatlıklar ve koronavirüs sebebiyle oluşan eksikler can sıkıyor. Tüm dünya ile beraber Türkiye’de de özellikle toplu etkinlikleri sekteye uğratan covid-19 salgını Süper Lig maçlarını da çok fazla etkiliyor.

Her geçen gün farklı farklı takımlardan yeni tip koronavirüs (covid-19) haberleri geliyor. Konyaspor’da bu pozitif sonuçlardan nasibi alan takımlar arasında yerini aldı. Futbolcuların çoğu hızlı bir şekilde karantina ve izolasyon süreçlerine başlayıp geri takım arkadaşlarının yanına ve sahaya ait oldukları yere dönmek istiyorlar.

5 Aralık Cumartesi günü oynanacak karşılaşmada Konyaspor’dan Artem Kravets, Sokol Çikalleshi, Farouk Miya, Emem Eduok, Musa Çağıran, Marin Aninic, Volkan Fındıklı ve Alper Uludağ görev yapamayacak.

İttifak Holding Konyaspor hazırlıklarına Kayacık Tesisleri’nde devam ederken, idmana ısınma hareketleri ile başladı ve taktik çalışmalarla devam etti.

Son olarak ise yeşil-beyazlı futbolcular çift kale maç ile idmanı tamamladı. Sakatlıkları devam eden futbolcuların ise antremana katılmadığı belirtildi.

Kulüp Doktoru Gökhan Özhan’dan Açıklama

Kulüp Doktoru Gökhan Özhan’ın ifadelerinde; Bilindiği üzere her hafta rutin olarak yapılan PCR testleri bu hafta da yapıldığını söylerken, sponsor hastane Medicana’da yapılan testlerin tamamının sonucunun negatif olduğunu ekledi. Hiçbir oyuncumuz da ve teknik ekibimiz de herhangi bir pozitif sonuç yer almamaktadır.

Sakatlıklarına devam eden ve Erzurumspor karşılaşmasında yer alamayacak oyuncular için ise Gökhan Özhan “Alanyaspor maçının ardından yapılan tetkikler sonucunda oyuncumuz Musa Çağıran’ın dış menisküsünde yırtık saptanmıştı.

Musa bugün başarılı bir ameliyat geçirdi. Futbolcumuzun bu ameliyatın ardından 4-5 hafta sahalardan uzak kalması beklenmektedir.

Sakatlıkları süren Artem Kravets, Sokol Cikalleshi, Farouk Miya, Samuel Eduok, Marin Anicic ve Volkan Fındıklı’nın tedavi süreci ve takımdan ayrı olarak çalışmaları devam etmektedir.” ifadelerine yer verdi. Sakatlıklar takımın moralini çok fazla etkilerken Konyaspor’un önünde oynanacak olan maçlar için de sıkıntı yaratıyor. Maçlara göre oyuncu ayarlaması yapacak olan teknik direktörün tüm sakatlıklar iyileşene kadar işi zor. Her maça göre ayrı bir çalışma, taktik tüyoları ve antrenmanlar yapan oyuncular sakatlıkları süren ekip arkadaşları gelince daha rahatlayacaklar.