Konyaspor Transferlerinde Son Durum Alexandre Pato

Konyaspor, Spor Toto Süper Lig 2022 – 2023 sezonu için transfer çalışmalarını sürdürürken Yeşil Beyazlı Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen açıklamalarda bulundu. Başkan Özgökçen, UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. Ön Eleme Turu kapsamında başarıya ulaşmayı hedeflediklerini dile getirirken aynı zamanda transfer haberlerine de değindi. Konyaspor başkanı aynı zamanda Alexandre Pato transferinin gerçekleşmeyeceğini de bildirdi. İşte Konya ekibinin yoğun gündemine dair merak edilenler…

Konyaspor, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunu 3. sırada tamamladığı için bu sezon çok konuşulan UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda yer alma hakkı elde etti. UEFA maçları kapsamında Yeşil Beyazlı ekip 21 Temmuz Perşembe günü BATE Borisov takımı ile karşı karşıya gelecek. Belarus temsilcisini mağlup etmeyi planlayan Konyaspor’da transfer çalışmaları da bir yandan yoğun bir şekilde devam ediyor.

Forvette Eksiklikler Var

Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen yaptığı açıklamalarda transferlerin yüzde 90’ını net bir şekilde tamamlandıklarını ancak son imzalar için hummalı çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Teknik direktör yorumlarının kendileri için son derece önemli olduğunu ifade eden Konyaspor ekibinin başkanı, takım ile yollarını ayıracak arkadaşlar olduğunu ancak henüz nihai kararın verilmediğini ifade etti.

Başkan Özgökçen’in açıklamalarına göre Yeşil Beyazlı formayı çıkarmak üzere aday listesinde Paul Jose Mpoku ile Barış Yardımcı yer alıyor. Takım olarak forvette eksikliklerin olduğunu dile getiren Başkan, bu durum üzerinde de düşüklerini ifade etti. Eksikliğin kapanması için muhakkak yeni bir forvet alınacağını belirten Fatih Özgökçen, transfer listesinde kesin bir şekilde Alexandre Pato’nun yer almadığını bildirdi. Ancak hem yönetim hem de teknik adamın yaptığı incelemeler sonucunda 3 – 4 ismin araştırıldığı biliniyor, isimlere dair net bir açıklama yapılmış değil.

Yeni Sponsor Sözleşmesi İmzalandı Arabam.com!

Konyaspor, geçtiğimiz sezonu İttihak Holding sponsorluğunda tamamlarken Spor Toto Süper Lig 2022 – 2023 sezonu için yeni sponsorluk sözleşmesinin imzalandığı bildirildi. Yeşil Beyazlı yönetim ile Arabam.com arasında gerçekleşen sözleşmeye göre Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, formanın göğüs bölümünde sponsorun isminin yazacağı bildirildi.