Konyaspor Şubat Ayında 4 Puan Aldı

Spor Toto Süper Lig’de bu sezonun en başarılı takımlarından olan İttifak Holding Konyaspor, son haftalarda büyük düşüş yaşıyor.

Teknik direktör İlhan Palut yönetimindeki İttifak Holding Konyaspor, hiç şüphe yok ki bu sezonun en özel hikayelerinden birinin başrolü oldu.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun ilk haftalarından itibaren bileğini kimselere büktürmeyen yeşil beyazlı takımımız, sadece sonuçlarla değil saha içindeki oyunlarla da taraflı tarafsız herkesin sempatisini kazandı.

Öyle ki bir süre sonra herkes teknik direktör İlhan Palut önderliğindeki takımımızın üstünlüğünü daha maçlara çıkmadan kabul etmeye başladı.

Konyamızın yeşil beyazlı temsilcisi, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda ligin altını üstüne getiren Karadeniz Fırtınası Trabzonspor’un en büyük ve hatta tek rakibi olarak mücadelesini sürdürdü.

Bu takipte Ocak 2022’nin son günlerine gelindiğinde puan farkı tek hanelerdeydi. İşte belki de bu yüzden İttifak Holding Konyaspor’un bütün bir sezonunu etkileyecek olan maçlar, Şubat 2022’de oynanacak maçlardı.

Konyaspor Şubat Ayında Kimlerle Karşılaştı

konyaspor

İttifak Holding Konyaspor, Şubat 2022 fikstürünün açılışını Spor Toto Süper Lig’de kendisiyle aynı renkleri taşıyan bir başka takım GZT Giresunspor ile yapacaktı.

Teknik direktör Hakan Keleş önderliğindeki GZT Giresunspor ile yapılacak olan maçtan sonra ise Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun düğümünü çözecek mücadele oynanacaktı.

13 Şubat 2022’de Trabzonspor, sahasında yeşil beyazlı ekibimizi ağırlayacaktı. Türkiye’deki tüm futbolseverler takvimlerine bu tarihi not etmiş ve düğümün çözülüp çözülmeyeceğini merakla beklemeye koyulmuşlardı.

Konya takımımızın Trabzonspor’dan sonraki rakipleri de oldukça güçlü takımlardı. Buna göre teknik direktör İlhan Palut ve ekibi sırasıyla Kasımpaşa, Medipol Başakşehir ve Aytemiz Alanyaspor karşısına çıkacaktı.

Şubat Ayı Çöküş Ayı

konyaspor

Şubat 2022’nin ilk maçında GZT Giresunspor, Konya’da ağırlandı. İlhan Palut ve öğrencileri, Trabzonspor maçı öncesinde kazanmak zorunda oldukları bu mücadelede üzerlerine düşeni yaptılar ve maçtan 1 – 0 galip ayrıldılar.

İşte bu haftadan sonra ise işler adeta 180 derece tersine döndü. Spor Toto Süper Lig lideri Trabzonspor ile kıran kırana bir karşılaşmaya çıkıldı. İlhan Palut ve öğrencileri, güçlü rakip karşısında ellerinden gelen mücadeleyi göstererek Konyalıları gururlandırdılar.

Ne var ki rakibin kaliteli ayakları sahneye çıkıp işi onlar lehine çözünce, Trabzonspor belki de şampiyonluğunu garantileyen 3 puanı aldı.

Bu maçın yarattığı etki ne yazık ki sadece 3 puan kaybetmek olmadı. Zaten hali hazırda mental olarak çok zor şeyler yaşayan takım, bu mağlubiyetle birlikte direncini yitirdi.

Kalesini gole kapatmasıyla başarıya ulaşan takımımız, sonraki 3 haftada toplam 11 gol yedi. Bu sayı, sezonun toplamında yenen gollerine neredeyse yarısına denk geliyordu.

Haliyle Kasımpaşa’ya 1, İstanbul Başakşehir ve Aytemiz Alanyaspor’a toplam 6 puan veren takımımız ikincilik şansını da riske attı.

Şampiyonluk hayalinin uzaklarda kaldığı ligde, İttifak Holding Konyaspor Mart 2022’ye en azından ikinciliği güven altına almak için çıkacak.