Konyaspor Kendi Evinde Tofaş’ı da Mağlup Etti

Türkiye Basketbol süper Ligi’nde Konyaspor kendi evinde Tofaş’ı ağırladı. Karşılaşma 8 Ekim Cumartesi günü saat 15:30’da Selçuklu Belediye Spor Salonu’nda oynanan mücadelede ev sahibi ekip Konyaspor 80 – 66 skor ile Tofaş’ı mağlup etti ve geride kalan 2 haftada 2 galibiyet elde etmeyi başardı. Tofaş ise bu maç ile birlikte ilk mağlubiyetini aldı ve 1 galibiyette kaldı.

Konyaspor – Tofaş maçının hakem ekibi Kerem Baki, Hüseyin Çelik ve Tolga Edis üçlüsünden oluştu.

Konyaspor mücadeleye Roko Badzim, Jarell Eddie,Mert Gizir, Jordan Morgan ve Alex Perez ilk 5’i ile başlarken Tofaş ise Tevfik Akdamar, Rob Gray, Khyri Thomas, Boubacar Toure ve Berk Uğurlu ilk 5’i ile sahaya çıktı.

Konyaspor – Tofaş Maçından Notlar

Konyaspor basketbol ile Tofaş’ın karşı karşıya geldiği Türkiye basketbol liginin 2022 2023 sezonu ikinci hafta karşılaşmasında mücadele her iki takımında bulduğu karşılıklı isabetlerle başladı. Sıkı bir savunma anlayışıyla sahada olan Konyaspor basketbol Tofaş’ın sayı üretmesini engelleyerek peş peşe hücumlarda bulduğu sayılar ile 19 – 13 öne geçmeyi başardı. Pota altı savunmasında etkili olan Konyaspor basketbol yeni sürdürdü ve ilk çeyreği 22 – 19 önde kapattı.

Ikinci çeyrekte sayı avantajını da kullanarak arka arttırmak isteyen Konyaspor basketbol kazandığı faul atışları ve üçlük isabetleri ile skoru 33 – 26’ye getirdi. Tofaş ise bulduğu üçlüklerle farkı kapatmaya çalıştı ikinci çeyreğin sonuna gelinirken konuk ekip etkinliğini arttırdı ve farkı kapatmayı başardı. Takımlar soyunma odasına 42 – 42 skorla girdi.

Ikinci yarının başında da oyunun başında olduğu gibi her iki ekip de karşılıklı sayılarla başlarken konuk takım Tofaş öne geçmek için çok çabalasa da başarılı olamadı. Konyaspor basketbol üçüncü çeyrekte morgan’ın devreye girmesiyle hem oyunda hem de skorda üstünlüğü ele aldı. Ev sahibi ekip Konyaspor Basketbol üçüncü çeyreği 59 – 55 üstün kapattı.

Maçın son çeyreğinde ev sahibi ekip Konyaspor basketbol etkinliğini arttırdı ve farkı 17 sayıya kadar çıkarmayı başardı. Maçın son çeyreğinde Tofaş’ın hücumlarında isabet bulamaması ve hücumlarında skor üretemediği için Konyaspor basketbol mücadeleden 80 – 66 üstün ayrıldı.

Takımlarda Skor Dağılımları

Konyaspor Basketbol: Jordan Morgan 23, Can Altıntığ 15, Jarell Eddie 11, Erkin Şenel 10, Roko Badzim 9, Alex Perez 9, Mert Gızır 2 ve Ramazan Tekin 1 sayı üretti.

Tofaş: Berk Uğurlu 17, Tyler Ennis 13, Rob Gray 13, Boubacar Toure 10, Emre Tanışan 8, Khyri Thomas 3 ve Suleiman Braimoh 2 sayı üretti.

Konyaspor’da en etkili performanslar Jordan Morgan 23 sayı, 6 Ribaunt ve 5 Asist ve Jarell Eddie 11 sayı, 9 ribaunt ve 2 asist.

Tofaş’ta en etkili performanslar Berk Uğurlu 17 Sayı, 3 ribaunt ve 1 asist ve Boubacar Toure 10 Sayı, 11 Asist ve 4 asist.