Konyaspor İlhan Palut Ayrılığı Sonrasında Ne Durumda

Süper Lig’ in Anadolu takımları arasında en güçlü takımlarından birisi olan Konyaspor teknik direktör İlhan Palut ile iyi bir uyum saplamış olsalar da bu sezon 9 şubat 2021 yılından beri takımın basında olan teknik adam ile yollarını ayrıma kararı aldılar.

Konyaspor yönetiminin teknik adam İlhan Palut ‘a takımda bir kan değişikliğinin iyi olacağını düşündükleri gerekçesi ile teşekkür ederek yollarını ayırmışlardı. Kim senin beklemediği bir anda gelişen bu ayrılık sonrasında İlhan Palut’ tan boşalan teknik direktörlük koltuğu için yeni bir isim çoktan hazırdı.

İlhan Palut ‘un görevinden ayrılmasının ardından takımın başına Konyaspor yönetimi 49 yaşındaki Sırp teknik adam Aleksandar Stanojevic ile anlaşarak takımı emanet ettiler.

Konyaspor ‘da yeni teknik adam Aleksandar Stanojevic takımın başında çıktığı 4 süper lig karşılaşmasında tek galibiyet alamamanın yanı sıra 0 gol ile büyük bir hayal kırıklığı yaşattı.

Konyaspor yönetimin aldığı kan değişimi kararı tam tersi bir sonuç ortaya çıkartırken bunun altından nasıl kalacakları merak konusu.

Konyaspor’da İlhan Palut Dönemi Nasıl Geçti?

Konyaspor genç teknik adam İlhan Palut ile süper lig de en başarılı sezonlarının içinden geçerken sezon ortasında en anlamsız bir hoca değişikliğine giderek İlhan Palut ile yollarını ayırdılar.

İlhan Palut ‘ un Konyaspor kariyeri tecrübeli isim İsmail Kartal ‘In takımdan ayrılması ile 9 Şubat 2021 yılında kendini 1,5 yıllık Konyaspor ‘a bağlayan imzayı atmıştı.

Konyaspor genç teknik adam İlhan Palut ile geçen sezon şampiyonluk potasında yarıştırırken sezon sonun da takımı süper lig de 3. Sırada yer alarak tamamlamışlardı.

Süper lig ‘i 3. Sırada tamamladıktan sonra Avrupa kupalarına da takımının katılmasını sağlayan İlhan Palut UEFA Avrupa Konferans Ligine de ön eleme maçlarında önce BATE’ ye iki karşılaşmada 5 gol atarak bir üst tura geçerken, ikinci elem maçında ise Vaduz ile eşlesen Konyaspor ilk maçta deplasmanda 1 – 1 kendi sahasında 4 – 2 ile mağlup olarak ayrılarak elenmişlerdi.

Genç teknik adam İlhan Palut Konyaspor ile toplamda çıktığı 82 karşılaşmadan 37 galibiyet, 26 beraberlik ve 19 mağlubiyet alarak sahadan ayrıldılar.

İlhan Palut ile Süper lig de üst üste 4 karşılaşmadan Alanyaspor, Sivasspor ve Fatih Karagümrük ile beraberlik sonrasında kendi sahasında Beşiktaş ‘a 2 – 1’ lik mağlubiyet sonrası yollar ayrıldı.

Bu sezon Konyaspor ile İlhan Palut süper lig de 6 galibiyet, 9 beraberlik ve 3 mağlubiyet ile sahadan ayrılırken 24 gol atıp 18 gol yediler.

Sırp Teknik Adam İle 4 Maçta 0 Gol 0 Galibiyet

Konyaspor ‘da anlamsız teknik adam değişikliği sonrasında İlhan Palut’un görevine son verip Aleksandar Stanojevic’i göreve getirilirken ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

Aleksandar Stanojevic sonrasında Konyaspor Süper Lig’ de galibiyet ve ya puan almayı bırak gol dahi atamadılar.

Süper lig de 4 karşılaşmaya çıkan Sırp teknik adam 0 galibiyet, 0 gol ile takıma kan değişikliği sağladı.