KONYASPOR İÇİN YENİ UMUT İLHAN PALUT

Konyaspor, Aykut Kocamanın 2014 ile 2017 sezonları arasındaki başarıyı yakalama hasretiyle yanıp tutuşuyor. Geçen sezon İsmail Kartalla sezona iyi başlayan takım ligin ilk yarısının sonunda İsmail hocayla yollarını ayırıp İlhan Palut ile yeniden eski günlerine dönmeyi umuyor. Geldiği ilk günden bu yana savunmada kompakt savunmadan hücuma hızlı geçiş yapan, disiplinli bir takım izletti. Yeni sezonun ilk maçında Sivasspor deplasmanından 1-0’lık galibiyetle dönen yeşil beyazlılar yeni sezonda İlhan Palut’la geleceğe umutla bakıyor.

İlhan Hocaya Sabır Gösterilmeli

Ligimizin genç ve yeni jenerasyon hocalarından İlhan Palut’un Göztepe’de yeterli değeri görmediğini düşünüyorum. Yönettiği takımlarda büyük takımları zorlayan hatta iyi sonuçlar alan bir oyun yapısı olduğu çok açık. Bir takımın uzun vadeli planları için düşünülmesi gereken hocalardan bir tanesi. Göztepe’de yönetim kaynaklı sorunlar sebebiyle takımdan ayrıldı. Konyaspor Bülent Korkmaz’a yaptığını İlhan Palut’a yapmamalı, üzerine düşmeli, sabretmeli bu takımı ileri seviyelere taşıyacak bir teknik adam. Takımın başına gelmesiyle oyuncularında hocaya olan bakış açısı olumlu oldu ki bu sonuçlar ortaya çıktı. Pozitif futbol oynamak isteyen oyuncu yapısı olduğundan İlhan hocanın oyun planını uygularken keyif aldıkları da ortada. İlhan hocanın presi seven zaman zaman tempolu oyunla öne çıkan bir oyun yapısı var.

Geçen Sezonun İzleri Devam Ediyor

Hatayspor’da başarılı oyun yapısıyla öne çıkan İlhan hoca, Göztepe ve ardından Konyaspor’un yeni teknik direktörü oldu. Geçen sezonun ikinci yarısında takımın başına geldi. 20 maçta sadece 5 mağlubiyet alarak takımı alt sıralardan orta sıralara taşımayı başardı. İlhan hocanın yönetiminde kuşkusuz en unutulmayacak maç 4-3’lük Galatasaray galibiyeti oldu. Konyaspor’un yeni sezonda büyük umutlar taşımasının sebebi İlhan hocanın oynattığı başarılı oyun ve alınan sonuçlar. Ligin ilk haftasında geçen sezonun başarılı oyununu Sivasspor karşısında gösterdİ. Sezonu en erken açan takımlar arasında yer alan Sivasspor Konferans liginde aldığı sonuçlarla sezona iyi başladığının sinyalini vermişti ki böyle bir deplasmandan ilk haftada 3 puan almak İlhan hocanın kafasındaki oyunu yansıtmaya başladığını gösterir. Yeni transferlerin de gelmesiyle birlikte Konyaspor yeniden eski günlerine kavuşabilir.