KONYASPOR HARİKA OYNADI

Süper Lig kapsamında yapılan 17. hafta mücadelesinde sahasında Galatasaray’ı konuk eden Süper lig’in güçlü ekibi İttifak Holding Konyaspor, MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadı’nda oynanan ve nefesleri kesen mücadelede gülen taraf oldu.

Sahadan 4-3’lük zaferle ayrılan İttifak Holding Konyaspor, puanını 22’ye çıkarmayı başardı ve 8. sıraya tırmandı.

Antalyaspor beraberliğinin arkasından Konyaspor deplasmanında yıkılan ve bir maç fazlayla liderlik koltuğuna oturma şansı bulunan Galatasaray ise sahadan eli boş dönerek 30 puanla 4. sırada kaldı.

Galatasaray, Süper Lig’in 17. haftasında Konyaspor’a misafir oldu. Antalyaspor beraberliğiyle liderlik koltuğunu kaptıran Galatasaray, Konya deplasmanında param parça oldu.

7 gol, 2 penaltı, 1 kırmızı kartın çıkmış olduğu 90 dakika Konyaspor’un 4-3’lük zaferi ile sona erdi.  2 maç sonrasında müthiş bir performans ortaya koyarak kazanan İttifak Holding Konyaspor 22 puanla 8. sıraya terfi etti.

ADNAN ERKAN’IN SÖZLERİ

Sezon başından beri teknik takım ve futbolcuların eforlarından memnun olduklarını vurgulayan Konyaspor Sportif Direktörü Adnan Erkan, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray galibiyetleri bizlere şunu gösterdi: Biz ayağa top oynayan, iyi futbol oynayan bir takımız.

Futbolcularımızın böylesine maçlarda motivasyonunun yüksek olması ve rakibin bizlere uyguladığı baskıya mukabil bizim de oyunla geri tepki vermemiz bu 3 maçı da bizlere kazandırdı. Oysa ki bu maçlarda da ideal kadromuzla sahaya çıkamadık.

Buna karşın belli bir oyun anlayışı ve oynayan arkadaşlarımızın özverisiyle bu 3 mühim maçı da kazanarak Konyaspor geçmişine bu seneyi güzel bir anı olarak ekledik. İnşallah sezon süresince bu şekilde devam eder dedi.

İDEAL KADROYLA OYNAYAMADIK

Adnan Erkan, içinde bulunduğumuz sürede geçtiğimiz haftaya kadar belli süreleri dışında genel anlamda memnun edici bir oyun sergilediklerini söyledi.

Maçlarda genelde kâğıt üzerinde belirledikleri kadroyu kurarak istedikleri oyunu oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Erkan, “Kafamızda kurguladığımız ideal kadromuzu hiçbir maçta sahaya süremedik.

Ya hastalığımız ya sakatlığımız veya cezalımız oldu. Tabii biz de bunu avantaja çevirmeye çalıştık. Bu olumsuzluklar yardımıyla hemen hemen tüm futbolcularımız derhal oynayacak şeklinde hazır oldu. Görev geldiğinde oldukça güzel oyunlar sergileyerek bu seneye damga vuran oyun ve skorlar ortaya çıkardılar.” diye konuştu.