Konyaspor – Fenerbahçe Maçı Nerede Oynanacağı Hakkında Karar Belli Oldu

Spor Toto Süper ligde 2022 – 2023 sezonunun 4. Haftasında oynanması planlanan Konyaspor ile Fenerbahçe arasında oynanacak mücadelenin akıbeti belli oldu. Konyaspor – Fenerbahçe mücadelesi Eskişehir Yeni Stadyumu’nda oynanacağı açıklandı. Bununla birlikte Konyaspor bu stadyumda ilk kez geçen haftalardaki ev sahibi olduğu karşılaşmada sahaya çıkarken Fenerbahçe ise bu stadyumda tarihinde ilk kez sahaya çıkacak. Türkiye Futbol Federasyonu, Konya’da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda açılış seremonisinde kullanılan MEDAŞ Konya Büyükşehir Belediye Stadı zemini büyük miktarda hasar görmüştü. Bu durumun ardından yeşil beyazlı ekibin stadyumunun futbol oynamaya elverişli olmadığını belirtmişti.

Konyaspor’un Mücadeleyi İstanbul’da Oynama İsteği Sonuçsuz Kaldı

Yeşil beyazlı ekipte yönetim MEDAŞ Konya Büyükşehir Belediye stadyumu zemindeki hasar ve çalışmaları sebep göstererek 29 Ağustos Pazartesi günü Fenerbahçe maçının İstanbul’da oynanması için başvuruda bulunmuştu. Konyaspor Kulübünden gelen açıklamaya göre Fenerbahçe’ye karşı oynayacakları Spor Toto Süper lig mücadelesi Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumunda oynanacak.

Konyaspor’un resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada stadyumdaki bakım ve onarım çalışmaları sürdüğünü belirtti. Yeşil beyazlı ekipten gelen açıklamada fikstür sebebi ile 29 Ağustos Pazartesi günü saat 19:15’te MEDAŞ Konya Büyükşehir Belediye stadyumunda oynanması planlanan Fenerbahçe karşılaşmasının aynı gün ve saatte Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumu’nda oynanacağı duyuruldu. Bir diğer taraftan, yaklaşık 6 yıl aranın ardından Eskişehir’de sahaya çıkacak olan Fenerbahçe Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumu’nda ise tarihinde ilk kez sahaya çıkacak. Sarı Lacivertli ekip son olarak 18 Ocak 2016’da Eskişehirspor ile Atatürk Stadyumunda sahaya çıkmıştı.

Konyaspor Taraftaları Eskişehir’de Oynanacak Mücadeleye Büyük İlgi Gösterdi

Spor Toto Süper Ligin 2022 – 2023 sezonunun 4. Haftasında Konyaspor, Fenerbahçe’yi Eskişehir’deki Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumunda oynanacak. Eskişehir’de oynanacak Konyaspor – Fenerbahçe karşılaşması biletlerine futbol severler yoğun ilgi gösterdi.

Yeşil beyazlı ekipte taraftarlar 2022 – 2023 sezonu Spor Toto Süper ligin 4. Haftasında Eskişehir’de oynayacakları Fenerbahçe maçının biletleri ve uygun fiyatlar ilgi ile karşılandı.

Konyaspor Spor Toto Süper ligin 4. Haftasında iç saha statüsünde Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumunda son haftaların en formda ekiplerinden biri olan Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek.

MEDAŞ Konya Büyükşehir Belediye Stadyumunda ki 5. İslami Dayanışma Oyunları Açılış seremonisi sırasında zarar gören saha zemini sebebi ile yeşil beyazlı ekipte stat zemininin bakım ve onarım çalışmaları kapsamında hibrit çime geçirilmesi sebebi ile Spor Toto Süper Lig’de iç sahada oynayacağı karşılaşmaları Eskişehir’de oynamak zorunda. Konyaspor’un Eskişehir’de oynayacağı Fenerbahçe mücadelesinde bilet fiyatları sembolik olarak Eskişehir’in plakası olan 26 TL ile Konya’nın plakası olan 42 TL arasında fiyatlandıırldı. Fenerbahçe karşısında oynacakları 4. Hafta karşılaşmasında Konyaspor tarafları yoğun ilgi gösterdi. 30 bin kişilik Eskişehir Yeni Atatürk Stadyumu’nun 23 bine yakın bilet satıldığı öğrenildi.