Konyaspor Evinde 1-1 Maç Tamamladı

Süper Lig’in 8. Haftasının açılış maçı oldukça heyecanlı bir müsabakaya sahne oldu. Konyaspor’un sahasında Alanyaspor’u ağırladığı maç özellikle Alanyaspor’un golünden sonra çok tempolu oynandı ve önemli anlara sahne oldu.

Topun durmadan orta yarı saha üstünde gidip geldiği maçta hem Konyaspor hem de Alanyaspor önemli fırsatlardan da yararlanamadı.

Konyaspor’da Oyun Planından Vazgeçmek

Konyaspor, ligin kontra ataktan ligin en az gol bulan takımlarından bir tanesi. Bu istatistik onların set oyununu gerçekten çok iyi oynadığını ve takımın pas yaparak gole ulaşma konusunda gayet iyi olduğunu anlamına da gelebilir.

Ancak Alanyaspor maçında her iki takım için de geçerli olmak üzere Konyaspor’un bilhassa oyun planından vazgeçtiğini gördüğümüz bir oyuna sahne oldu. Hızlı ataklarla Alanyaspor boşluklarını değerlendirmek isteyen Konyaspor, özellikle Serdar Gürler ile birlikte ceza sahası arkasına sarkmayı ve buradan fırsatlar yaratmayı denedi.

Tam anlamıyla bu plan ne kadar başarılı oldu net bir şey söylemek zor ancak Konyaspor’un gayet önemli fırsatlar da yakaladığını söylemek mümkün. Maç içerisinde topa hakim olan bir oyun oynayan ancak kısa paslar yerine uzun pas kullanmayı tercih eden Konyaspor maç boyunca 17 şut çekse de 11’i kaleyi bulmadı.

İrfan Palut’un Önemi

Konyaspor’un bu oyunu oynamasının en önemli etmenlerinden bir tanesi de İrfan Palut’un anlayışı. Hem bireysel anlamda hem de takım olarak oldukça formda olan Konyaspor’da teknik adamın sahada istediklerinin gerçekleştiğini söylemek yanlış olmaz.

8. Haftanın sonunda hala mağlup olmamış bir takım olan Konyaspor’un oynadığı oyunla da ligin ileri gelen takımlarından birisi olması ve özellikle hücum anlamında lige kattıkları oldukça değerli. Ligde çok iyi bir yükselişte olan ve tehlikeli bir takım haline gelen Alanyaspor’dan geç gelen golle bir puan alabilmek bu anlamda da bir teselli olmalı.

Bununla birlikte bu oyunun oynanmasında Boşnak orta saha Amir Hadziahmetovic’in yaptığı katkı da Konyaspor için oldukça önemli. Oyuncunun orta sahada kaptığı toplar ile birlikte ani ataklara çıkabilen ve hızlı kanatlarıyla gol bulabilen Konyaspor’un hücum anlamında rakiplerini korkutması oldukça muhtemel.

Tarihinin en iyi sezon başlangıcını yapan Konyaspor milli aradan dönüşte 9. Hafta karşılaşmasında Galatasaray deplasmanında 3 puan arayacak