Konyaspor Basketbol Süper Ligi 4. Haftasında Gaziantep’i 78 – 76 Yendi

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde 2022 2023 sezonunun 4. Haftasında Konyaspor kendi evinde Gaziantep ile karşı karşıya geldi. Bu karşılaşmada Konyaspor konuk ekip Gaziantep’i 78 – 76 mağlup etmeyi başardı.

23 Ekim Pazar Günü saat 13:00’da başlayan mücadele Selçuklu Belediyesi Spor Salonu’nda oynandı. Bu karşılaşmada ilk çeyrek 31 – 14, ikinci çeyrek 17 – 14, üçüncü çeyrek 13 – 30 ve dördüncü çeyrek 17 – 18 sona erdi ve maçın sonunda Konyaspor Gaziantep’i 78 – 76 mağlup etmeyi başardı.  

Bu sonuç ile birlikte Yeşil beyazlı ekip 4 haftada 3. Galibiyetini elde ederken Gaziantep 4 haftada 3. Mağlubiyetini yaşamış oldu.

Konyaspor – Gaziantep Mücadelesi İlk 5’ler

Konyaspor’da maça başlayan ilk 5:

Roko Badzim, Jarell Eddie, Jordan Morgan, Alex Perez ve Rasheed Sulaimon.

Gaziantep’te maç başlayan ilk 5:

Leon Harun Apaydın, Damyean Dotson, John Egbunu, Leyton Hammonds ve Codi Miller Mcintyre.

Konyaspor – Gaziantep Maç Raporu

Konyaspor – Gaziantep maçının ilk çeyreğine ev sahibi ekip daha etkili bir şekilde başladı. Maçın hemen başında Konyaspor 14 – 0’lık seri yakaladı. Bu serinin ardından konuk ekip 0 – 9’luk bir seri yakaladı ve skor 14 – 9 oldu. Daha sonra karşılıklı sayılar gelse de Konyaspor skoru 19 -11 yaptı. Konuk ekip etkili olmaya çalışsa da ev sahibi ekip vites arttırdı ve farkı 17 sayıya kadar getirerek ilk çeyreği 31 – 14 skor ile tamamladı.

İkinci çeyreğin başında her iki takımın karşılıkları olsa da Yeşil beyazlı ekip tekrar oyunun kontrolünü ele geçirdi ve bunun ile birlikte farkı 23 sayıya kadar çıkartırken bunun ile birlikte skor 42 – 19 oldu. Konuk ekip Gaziantep farkı indirmek adına hamlelerde bulunsa da fark bir ara 25 sayıya kadar çıktı. İlk yarının sonunda fark 20 sayıya indi ve takımlar soyunma odasına 48 – 28 skor ile gitti.

Soyunma odası dönüşünde ikinci yarının başında Gaziantep bulduğu sayılar ile farkı eritmeye başlasa da ev sahibi ekipte maçın kontrolünü tamamen kaybetmedi. Gaziantep bu periyotta yüklendi ve skor farkını 11’e indirmeyi başararak skoru 58 – 47’ye getirmeyi başardı. Daha sonra ev sahibi ekip Konyaspor farkı açmak için atak yapsa da Gaziantep iyi cevap verdi ve fark ilk kez tek hanelere düştü skor çeyrek boyunca etkili oyunu sürdüren Gaziantep çeyrek sonunda 20 sayı geride başlamış olmasına rağmen farkı 3’e indirdi ve skor tabelası 3. Çeyreği 61 – 58 skor ile tamamladı.

Son çeyrekte Gaziantep skora daha çok etkili olmayı sürdürdü. Hem skora denge getirdi hem de maçta ilk kez öne geçmeyi başardı ve skor 61 – 64 oldu. Bu çeyrekte yine karşılıklı sayılar gelse de çeyreğin büyük bölümünü Konyaspor yine önde götürdü ve skor 78 – 76’ya geldi.