Karatay Belediyesi’nden Spor Girişimi

Konya’nın Karatay Belediyesi, ilçede yürüttüğü sosyal etkinliklere bir spor projesi ekledi. Karatay Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdülüğü’nün de katılarıyla İlkokullar Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası adı altında düzenlenen ve 39 okulun katılım gösterdiği proje, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın da katıldığı törenle start aldı.

Projenin amacının ilkokul öğrencileri arasında dostluk ve kardeşliği pekiştirmek olduğu açıklandı.

Karatay ilçesindeki 39 ilçeden oluşturan takımların katılacağı turnuva, 1 ay sürecek. Turnuvanın final maçı, 4 Kasım tarihinde oynanacak. İlkokullar Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası, Şehit Nihat Gün Spor Tesisleri’ne oynanan ilk maçla başladı.

Hasan Kılca’nın Açıklamaları

Turnuvanın ilk maçı öncesindeki açılış törenine katılan Karatay Başkanı Hasan Kılca, açılış töreninde yaptığı açıklamalarda turnuvaya katılan tüm takımlara ve öğrencilere başarılar diledi ve turnuvanın sonunda kazananın dostluk olmasını dilediğini açıkladı.

Kılca, yaptığı açıklamalarda eğitim, spor ve öğrenci dostu bir belediye olmak için çabaladıklarını açıkladı. Kılca, öğrencilere yönelik konuşmasında ise öğrencilerin 2 yıla yakın bir süredir pandemi nedeniyle uzaktan eğitim gördüklerini ve bu sürede manevi yönden büyük zorluklar yaşadıklarını belirtti. Belediye olarak bu nedenle öğrencilerin spor yapabilmesini, arkadaşlık bağlarını güçlendirebilmeleri için bu organizasyonu düzenlediklerini belirten Kılca, turnuvaya 39 okulun katıldığını ve dereceye giren takımlara ödül verileceğini açıkladı.

Beğenilen Öğrenciler Kulüplere Katılacak

Hassan Kılca, açıklamalarının devamında spora yaptıkları yatırımlar ve sporla ilgili projeleriyle daima gençlerin hizmetinde olduklarını belirtti ve Karatay ilçesinde bu tür organizasyonların devam edeceğinin sinyalini verdi.

Kılca, Karatay Belediyesi olarak sağlıklı nesillerin yetişmesi için emek harcadıklarını belirtti. Karatay Belediyespor takımının teknik direktörünün de törende bulunduğunu belirten Hasan Kılca, Karatay Belediyespor teknik direktörünün turnuva boyunca oyuncuları izleyeceğini ve yetenekli öğrencileri keşfedip kulübe kazandıracağını bildirdi.

Hasan Karaca, Karatay ilçesi Gençlik Hizmetleri Müdürü, Spor İl Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürüne de turnuvaya verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Bu noktadan sonra tekrar öğrencilere dönen Hasan Kılca, öğrencilerin sağlıklı büyümelerinin kendileri olduğu kadar ülkemiz için de önemli olduğunu, çünkü öğrencilerin kendilerinden sonra hizmet bayrağını alan kişiler olacaklarını söyledi.

Hasan Kılca, turnuvada alınan skorların, kimin kazandığının ve kimin kaybettiğinin önemli olmadığını, önemli olanın dostluk olduğunu ve turnuvanın centilmenlik ve dostluk içerisinde tamamlanmasını umduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü, Örnek Projeye Teşekkürlerini Sundu

İlkokullar Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası’nın açılış töreninde söz alan Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, yaptığı açıklamalarda turnuvanın, öğrencilerin yeteneğini açığa çıkaracağına inandığını söyledi.

Sağdıç, turnuvaya katılan tüm okullara başarılar diledi. Sami Sağdıç, bu turnuvanın öğrencilerin fiziksel ve zihinsel gelişimi açısından çok faydalı olduğunu, ayrıca öğrencilerin turnuva kültürünü yaşamalarını sağlayarak dostluk ve kardeşlik kavramlarının da anlaışmasını sağlayacağını ifade etti.

İlkokullar Arası Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca tarafından yapılan santra vuruşu ile başladı.