İttifak Holding Konyaspor’un Teknik Direktör Değişiklikleri

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda 40 maçta sahaya çıkan İttifak Holding Konyaspor, bu maçlardan 12 galibiyet, 14 beraberlik ve 14 mağlubiyet elde etti. Toplamda 50 puanı hanesine yazdıran yeşil beyazlı takım, ligi tam orta sırada yani 11. sırada bitirdi. Böylelikle ortalama bir performans sergilemiş olan İttifak Holding Konyaspor, geride bıraktığımız sezon içerisinde teknik direktör değişikliği yapan takımlardan biri oldu. Hatırlanacağı sezon öncesinde Konya ekibi, teknik direktörlük görevi için tecrübeli isim Bülent Korkmaz ile anlaşma sağlamıştı. Fakat daha ligler ve maçlar başlamadan anlaşmazlık yaşandığı gerekçesiyle İttifak Holding Konyaspor’da Bülent Korkmaz ile yollar ayrıldı. Bunun üzerine yeşil beyazlı kulüp, sezon öncesinde teknik direktör İsmail kartal ile anlaştı.

İsmail Kartal’ın İttifak Holding Konyaspor Karnesi

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonuna İttifak Holding Konyaspor, teknik direktör İsmail Kartal ile başladı. Sezona iyi başlayan ve takımı ile birlikte ortalama bir performans ortaya koyan teknik direktör İsmail Kartal, ligin 18. Haftasından 25. Haftasına kadar arka arkaya olumsuz sonuçlar aldı. 6 maçlık seride 2 beraberlik ve 4 mağlubiyet alan teknik direktör İsmail Kartal, ligin 24. Haftasında oynanan ve deplasmanda 10 kişi kalan Beşiktaş’a karşı 1 – 0 kaybedilen maçın ardından İttifak Holding Konyaspor ile yolları ayrıldı. Yeşil beyazlı takımda İsmail Kartal’dan boşalan teknik direktörlük görevine ise 10 Şubat 2021 tarihinde Ersan Parlatan getirildi.

Ersan Parlatan’ın İttifak Holding Konyaspor Performansı

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunuda ligin 25. Haftasında İttifak Holding Konyaspor’da teknik direktörlük görevine başlayan Ersan Parlatan, ilk 8 maçlık periyotta iyi sonuç çıkarmayı başardı. Bu 8 maçta 4 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet alan teknik direktör Ersan Parlatan, takımına adeta nefes aldırdı. Daha sonraki 10 maçlık periyot içerisinde arka arkaya puan kayıpları yaşansa bile teknik direktör Ersan Parlatan ve öğrencileri son maçlarda aldığı puanlar ile ligin ortalama bir performans ile noktalamış oldu. Son 10 maçlık periyotta ise teknik direktör Ersan Parlatan, takımı ile birlikte 2 galibiyet, 5 galibiyet ve 3 mağlubiyet aldı.